Dr. Atkins Diyeti 2. Safhası-Yemeye ve Kilo Vermeye Devam

  • 1 Star
    Loading...

atkins 3

Dr. Atkins Diyeti bu aşamada da vücudun incelmesine yardım eder fakat ilk safhadaki gibi hızlı zayıflamak yerine daha sağlıklı ve kontrolleri zayıflamayı vaat eder. Bu aşamada karbonhidratlı yiyecekleri bile yiyebilirsiniz ve buna rağmen kilo vermeye devam edebilirsiniz. İlk aşamada yediğiniz yemeklerin yanına biraz karbonhidrat, günde 2 bardak da şekerli çay ekleyebilirsiniz artık. Karbonhidrat almaya başladığınızda ilk 3 günde aynı kiloda kalırsanız karbonhidratı tekrar bırakmanızı tavsiye ederiz.

Herkesin vücudunun metabolizma hızı, vücudun yapısı farklı olduğundan Dr. Atkins Diyetinin 2 safhasında vereceğiniz kilo aralığı 3 ila 5 kilo arasında değişecektir. Bu aşamanın da 2 hafta süreceğini söyleyelim ve bu aşamada günde en az yarım saat yürüyüşü ihmal etmeyelim. Aksi taktirde vereceğiniz kilo alt seviyelerde kalacaktır.

Hem yediniz hem  zayıflamaya devam ettiniz ve Dr. Atkins diyetinin ilk iki aşamasında yani 1 aylık bir süreçte yaklaşık olarak 7 ila 10 kilo arası kilo vererek diyetin asıl amacı olan zayıflama bölümünü büyük bir oranda bitirdiniz. Artık Dr. Atkins Diyetinin 3.aşaması olan Vücudunu ve Kilolarınızı Koruma Öncesi aşamasına gönül rahatlığıyla geçebilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.