Dr. Atkins Diyeti 3. Safhası-Vücudunuzu ve Kilolarınızı Koruma Öncesi

  • 1 Star
    Loading...

atkins 4

Artık Dr. Atkins diyetinin zor safhalarını atlatmış, kilo hedefine biraz daha yaklaşmış, sağlıklı kilo kontrolüne ve beslenme düzenine sahip birisiniz. Sıra geldi çok az kilo vereceğiniz fakat sağlığınızı ve verdiğiniz kiloları koruyacağınız aşamaya hazırlık yapmaya. Aslında bu aşama çoğu sitede bir aşama olarak sayılmamaktadır ve koruma döneminin içinde işlenmektedir ama biz ayrı anlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz.

Bu aşama kontrol ve hazırlık aşamasıdır. Bu aşama yaklaşık 1 ay sürecek ve karbonhidrat dengenizi kendinize testler yaparak ölçeceğiniz bir aşamadır. Pekala bu karbonhidrat dengesi nasıl ayarlanacak? Örnek verecek olursak Vücudunuzu ve Kilolarınızı koruma aşamasında her gün yediğiniz karbonhidrat miktarını ve kilonuzu bir yere not ediniz. Gün sonunda eğer kilo vermeye devam ediyorsanız ertesi gün karbonhidrat miktarını biraz daha artırarak aynı işlemi bir daha yapın. Bu bir aylık süre içinde ne zaman bir önceki günle aynı kiloda olursanız, işte o gün yediğiniz karbonhidrat miktarı sizin bir günde yiyebileceğiniz maksimum karbonhidrat miktarıdır. Daha fazlasını aldığınız durumda vücudunuzun kilo alma ihtimali olacaktır. Bu yüzden deneyerek bulduğunuz karbonhidrat miktarını aklınızdan hayatınız boyunca çıkarmayın.

Bu aşamada haftada en az üç gün spor yapmayı asla ihmal etmeyin, böylece istediğiniz kiloya kavuşmuş, sağlıklı, fit bir bedeniniz olacaktır.

1 aylık Vücudunuzu ve Kilolarınızı Koruma Öncesi safhasını da tamamladıysanız hayatınız boyu sürecek olan bir sonraki safha olan, Vücudunuzu ve Kilolarınızı Koruma safhasına geçebilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.