şişli vip bayan

Dr. Atkins Diyeti Olası Zararları

  • 1 Star
    Loading...

zararları olası

Dr. Atkins Diyeti kilolarınızı yavaş yavaş ve sağlıklı bir diyet olmasına rağmen, diğer diyetler kadar olmasa da bazı olası zararları yoktur diyemeyiz.

Bu zararların başında kabızlık durumu gelmektedir. Dr. Atkins diyeti proteine dayalı bir diyet olmasından dolayı, kabızlık görülmesi çok doğal bir olaydır. Kabızlıktan kurtulmak için bol sıvı tüketmeniz önerilir.

Bir diğer zarar ise yine proteine dayalı olmasından kaynaklı, fazla proteinin vücuda verebileceği zararlardır. Bunların başında üre ve ürik asit üretiminin artarak böbreğe zarar vermesi ihtimali gelir işte bu yüzden Dr. Atkins günde en az 2 litre su önermektedir.

Bir diğer ihtimal ise neredeyse yüz kişide bir görülebilecek, proteinin aşırıya kaçırılarak denizci hastalığı olan gut hastalığına yakalanma ihtimalidir.

Dr. Atkins diyetinin ilk aşamasında ise kan şekeriniz düşebilir ve baş dönmesi yaşayabilirsiniz. Kazalara sebebiyet vermemek için, ne olursa olsun böyle bir durum hissettiğinizde bir çikolata ya da şeker ağzınıza atmanızı öneriyoruz.

Unutmayınız sağlığınız diyetten daha önemlidir.