Düğün Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Düğün diyeti denilince herkesin aklına gelinin yapacağı bir diyet gelmesi kadar normal bir şey yok. Ama sizinle paylaşacağımız düğün diyetini ister bir düğüne katılmadan önce düğün katılımcıları istedikleri kıyafetin içine girmek için, ister bir parti ya da bir organizasyona gidecekler, isterlerse de düğün sahibi olan gelin ve damat uygulayabilirler.

gelin diyet

Düğün diyeti hızlı zayıflatan, az yemek yediren yorucu bir diyet yani aslında bir tür şok diyet olduğundan belirli yalın üstündeki insanlara ya da bir hastalığı olan insanlara tavsiye edilmemektedir.
Düğün diyeti 7 gün uygulandığında yaklaşık olarak 3-4 kilo vermenizi sağlar.

düğün diyeti
Sabah kahvaltısı bir adet haşlanmış yumurta, 1 dilim kepek ekmeği, üç dört tane siyah zeytinle sınırlıdır. Şekersiz çay ve şekersiz sade kahve de serbest kahvaltıda.
Öğle ve akşam yemeği aynı gibi düşünün. Vereceğimiz listeleri ya akşam ya da öğlen değişerek uygulayabilirsiniz. Bir öğünde sebze yemeği, zeytinyağlı yemek ikilisinden birini tercih edebilirsiniz. Öğünlerin yanında salata yemek ya da yoğurt yemek serbesttir. Diğer öğünde ise beyaz olarak tavuk ya da hindi eti, kırmızı et olarak dana, inek, kuzu ya da koyun eti ya da balık çeşitleri gibi protein içerikli gıdaları fırında, haşlanmış ya da ızgara olarak tüketebilirsiniz.

düğüne hazırlık diyet

Düğün diyeti ile zayıflama hızlı bir zayıflama olacaktır ama elbette sporla birlikte. Günde en az yarım saat yürüyüşün üstüne akşamları 20-25 mekik çekin. Mekikleri onarlı setler halinde çekmeniz daha faydalı olacaktır.

Düğün diyeti sürekli yapılacak bir diyet değildir, yılda en fazla bir defa uygulamanızı öneriyoruz.