Dukan Diyeti Mucizesi Yulaf Kepeği

  • 1 Star
    Loading...

Dukan diyeti her ne kadar proteine dayalı, kırmızı çizgileri çok fazla olan, ilk iki evresi oldukça ağır gözüken bir diyettir. Karbonhidrat sevenler genel olarak dukan diyetini tercih etmekten kaçınırlar. Halbuki bu durum oldukça yanlış bir algıdır. Kilo verme üstadı Dukan diyeti karbonhidrata da izin veriyor aslında. Bu muhteşem karbonhidratlı gıda ise belki de defalarca kez duyduğunuz dukan diyeti ünlü gıdası Yulaf Kepeği ‘dir.

yulaf kepeği

Yulaf kepeğini sadece temel karbonhidrat düzeyinizi düzenleyecek olarak düşünmeyin. Yulaf kepeği özellikleri say say bitmez: kolesterolü düşürür, enerji ve doygunluk hissi verir, bağırsakları yani boşaltım sistemini düzenler, kan şekerini dengede tutar, kalp hastalıkları, şeker hastalıkları gibi günümüzün çok görülen hastalıklarıyla da mücadele etmede çok tavsiye edilen bir üründür. Yulaf kepeğinin obezite sıkıntısı yaşayanlara ne kadar sık tavsiye edildiğinden bahsetmeye gerek bile görmüyorum.

dukan diyeti

Dukan diyetinin her evresinde farklı miktarlarda olarak karşımıza çıkacaktır yulaf kepeği. Yulaf kepeğini uzmanlar;

Atak evresinde günde bir ya da bir buçuk yemek kaşığı önerirken,

Seyir ve güçlendirme evrelerinde iki yemek kaşığı,

Koruma evresinde ise üç yemek kaşığı önerirler.

dukan diyeti omlet

Dukan diyetine ilk başladığınızda yulaf kepeği tadı oldukça ilginç ve tatsız gelecektir, lütfen bu durum sizi bunaltmasın, üzmesin. Seyir evresinin ortasında artık yulaf kepeksiz yemek yiyemiyor olacaksınız emin olun.

Yulaf kepeği ile daha nice tarifler yapacağız ve yulaf kepeğini sizler için mükemmel lezzetli hale getireceğiz. Yulaf kepeği hem sizi tok tutacak, hem de hızla zayıflamanıza yardımcı olacak.

Pekala nerede satılır bu yulaf kepeği? Her türlü aktarda, bitkisel ürün satan marketlerde, internet ortamında ve süper marketlerde bulabileceğiniz bir üründür. Her yerde rahatça bulabileceğiniz yulaf kepeğini ilk aşamada zorlanmamak adına yağsız süt veya yoğurtla karıştırarak yiyebilirsiniz.