sex hikayeleri porno izle sex hikayesi

Dukan Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

dukan diyeti

Şimdiye kadar yaptığınız tüm diyetleri unutun. Diyet dediğin dukan diyeti gibi zayıflama garantisi vermeli herşeyden önce. Profesör Dukan diyetinin mantığını; vücudun yağ, protein ve karbonhidratı yakma sırası üzerine kurmuştur. Pekala nasıldır bu yakma sırası?  Vücutta önce karbonhidratlar sonra yağlar son olarak da  proteinler yanar. Bu yanma sırasını düşününce karbonhidratlı gıdalar tükettikçe önce onlar yanacağından, sıra yağlara gelemeyeceğinden, yağlarınız olduğu gibi kalacaktır. Zaten mantıklı düşünüldüğünde de hepinizin aklına yatmıştır. Bir yemek menüsünden örneklerle açıklayalım bunu. Örneğin bir akşam yemeğinde üç dilim ekmek ve bir tabak et yediniz. Üstüne de şekerli çay içtiniz. Vücut enerji harcaması gerektiği için önce başlayacak ekmekleri yakmaya. Eğer yeteri kadar ekmeği yakamazsa ekmekler yağ olarak depolanıp bize göbek olarak geri dönecek. Eğer yakarsa, ardından başlayacak vücutta yağ aramaya. Bulduğu yağlardan parçalanmış olanlar öncelikli olmak üzere yakmaya başlayacak. Eğer parçalanmış yoksa yani kişi çok sıvı tüketip yağları tüketmiyorsa ya da spor yapmıyorsa proteini yakacak. Yani eğer zayıflamak istiyorsan karbonhidrat tüketmeyeceksin ve ne olursa olsun bol sıvı tüketip, spor yapacaksın. Dukan diyetinde ise farklı birşey yok. Bu mantığı tamamen uygulayan bir diyet olarak karşımıza çıkıyor.

Pekala Profesör Dukan ne diyor? Mademki önce karbonhidratlar yanıyor o zaman acil bir şekilde karbonhidratı keselim. Nasıl mı sadece protein yiyerek tabi ki. Pekala karbonhidrat yemeği kesince ne olacak? Vücutta kalan karbonhidratlar yanmaya başlayacak, onlar bitince de sıra yağlara geçecek. Böylece kilo vermeye başlayacaksınız. Dukan incelme dukan aşamalarını takip ederek çok kolay olacaktır. Dukanla zayıflama sandığınızdan kolay olacak, şok diyetler gibi sağlıksız olmayacaktır. Özellikle sadece protein günlerinde çok çok dikkatli olarak kesinlikle sporu ihmal etmediğinizi varsayarak sağlıklı bir diyet olmasından bahsediyoruz.

dukan diyeti yemekleri

Dukan 5 kilodan az kilo vermek isteyen kişilerin bu diyeti uygulamasını tavsiye etmemektedir. Böyle basit kilolar sadece düzenli yemek yiyerek ve spor yaparak kısa sürede verilebilir zaten. Dukan diyetinde spor da olmazsa olmazdır bununla ilgili bilgileri de aşağıdaki dukan evrelerinde bulabilirsiniz.

Bu evrelerin içerikleri nasıldır? Hangi evrede hangi yemekler yenir? Dukan diyeti evreleri zorlayıcı mıdır? Dukan diyeti yapanların tecrübeleri nelerdir ? gibi soruların cevabı elbette sitemizde mevcut. Dukan evrelerinde neler yememiz gerekmektedir bir de bunlara göz atalım.

 

dukan diyeti 1. evre

Dukan Diyeti 1. Evre (Atak Evresi)

dukan diyeti 2. evre

Dukan Diyeti 2. Evre (Seyir Evresi)

dukan diyeti 3. evre

Dukan Diyeti 3. Evre (Güçlendirme Evresi)

dukan diyeti 4. evre

Dukan Diyeti 4. Evre (Koruma Evresi)