• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Dukan Usulü Kremalı Tavuk

  • 1 Star
    Loading...

Dukan diyetinde yemek bulmakta zorlandığınızın, özellikle de atak evresinde ve protein günlerinde bundan dolayı dukanın yorucu olduğunu söyleyen birçok insan var. Aslında o kadar çok uygun yemek var ki dukan için bilemezseniz. Şimdiye kadar birçok tarif paylaştık sizlerle. Bu tarif de yapması kolay, yemesi de bir o kadar eğlenceli bir yemek. Hem ucuz hem de basit bir yemekle artık protein ve atak günleri zor değil. Dukan Usulü Kremalı Tavuk tarifinin malzemelerinden bahsedelim şimdi de.

dukan diyeti tarifleri

Yarım kilo tavuk göğsü
Bir bardak kadar yağsız süt
1 tutam kadar ıspanak
Karabiber, pul biber , tuz, kekik (isteğe bağlı)
1 yemek kaşığının yarısı kadar mısır nişastası

dukan diyeti kremalı tavuk

Biliyorsunuz tavuk göğsü tek başına aslında o kadar da lezzetli bir et değildir. Yapıldığı zaman genelde tadını baharatlardan ya da soslardan alır. Bu tarifte de kremayla tavuk göğsünü tatlandıracağız.

Yağsız sütü, baharatları, doğranmış ıspanağı ve mısır nişastasını bir kapta karıştırıyoruz ve tavuk pişene kadar üstünü kapatıp bekletiyoruz. Tavukları sote olacak şekilde kesiyoruz ve çok çok az tereyağında kızartmaya başlıyoruz. Yağ az olduğundan tavaya yapışabilir, dert etmeyin, kolay değil öyle yağsız yemek yapmak. Tavuklar piştikten sonra tavaya kremalı sosumuzu döküyoruz, ardından beş altı dakika daha pişiriyoruz. Dukan diyetinin her evresinde tüketebileceğiniz muhteşem kremalı tavuk tarifi hazır. Yapması bu kadar kolay ve yemesi bu kadar zevkli bir çok diyet tarifimizi sitemizde bulabilirsiniz.