• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Elmayla Cilt Bakımı

  • 1 Star
    Loading...

elmayla cilt bakımı

Elmanın yeşili, kırmızısı, sirkesi demeden bol bol elma tüketin. Elma cilt bakım ürünlerinin, akne tedavisinin, diyetlerin olmazsa olmazıdır. Özellikle yeşil elma (ekşi elma da denir) diyetlerde kahvaltının vazgeçilmesidir ve vücudunuzda detoks etkisi yapar.

İnsan vücudunun en önemli düşmanları düşmanlarından biri olan stres, kilo alıp vermenize sebep olduğu gibi aynı zamanda bol sivilce çıkarmanıza da sebep olmaktadır. Eğer bir yaştan sonra çıkan sivilceleri düzgün bir şekilde atlatmazsanız, yüzünüzde bazı lekeler kalabilir. İşte bu yüzden elma sirkesi tarifiyle sivilcelerden kurtulma yollarından bahsetmek istedik. Elma sirkesi keskin bir sıvı olduğundan yüzünüzün yanmaması için 1 yemek kaşığı elma sirkesiyle, 1 yemek kaşığı suyla karıştırıp sivilcelerinize sürebilirsiniz.

Sivilceler için kullanacağız ile aynı oranda su ve elma sirkesini (yani 1e 1 oran ) bir kapa koyup kaynatanız ve yüzünüze, cildinize buhar banyosu yaptırınız. Bu durumda vücuduzda sizleri rahatsız eden çatlaklardan, lekelerden kurtulmanız hızlanacaktır.

Elmanın, elma suyunun, elma sirkesinin saçlara da iyi geldiği bilinmektedir. Saçlarından kepek eksik olmayanlar saçlarınızı durularken durulama suyuna biraz elma sirkesi koyun ve saçınızı onunla durulayın, kısa süre içinde kepeklerinizin çoğundan kurtulacaksınız.