• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Ender Saraç Kış Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Ender Saraç’ı tanımayan yoktur herhalde. Zayıflama söz konusu olunca Türkiye’de önde gelen isimlerden biri. Hazırladığı diyet listeleriye şimdiye dek bir çok kişi kilolardan kurtaran, tam bir obezite düşmanı Dr. Ender Saraç. Pekala bu sefer bize hangi diyetle gelmiş? Bu seferki diyet kışın yapılacak 3 günlük bir şok diyet. Kiloların en sevdiği mevsimdir kış mevsimi. Rahatça kilolar yerlerine oturur ve bizi bahar ve yaz diyetlerine muhtaç hale getirir. Bunun olmasındansa en güzeli, kış mevsimi içinde kilolara müdahale etmektir. Bakalım gün gün olan diyet listemizde neler varmış?
kis-diyeti-ender-sarac

1. Gün

Kış diyeti ilk gününde biraz sarsıcı geçerek. Kahvaltıda bizi sadece şekersiz yeşil elma hoşafı karşılıyor. Bir ya da iki bardak hoşaftan tüketebilirsiniz. Akşama kadar da daha önceden de tarifini verdiğimiz lahana çorbası tüketmelisiniz.

2.Gün

Kış diyetinin 2. Günü askında ilk güne kadar daha kolay. Ara öğün yememek şartıyla öğünlerde çiğ olarak istediğiniz kadar sebze tüketebilirsiniz. Üstüne gün içinde 3 adet yeşil elma yemenizde de bir sıkıntı olmayacak.kis-zayiflama

3.Gün

Diyetlerin son  günleri her zaman rahat olur. Kahvaltı menüsü bir hayli zengin. 1 avuç ceviz ya da çiğ badem. 1 tatlı kaşığı bal, yarım kepek ekmeği ve bir küçük dilim yağsız peynir ile kahvaltı yapabileceksiniz. Öğle yemeğinde 1 kase salata, akşam yemeğinde ise zeytinyağlı bir sebze yemeği tüketebilir, yanında 1 kase light yoğurt tüketebilirsiniz.

Bu kış diyetini olmazsa olmazı 2 şeyi daha bulunur. Bunlardan biri bol sıvı tüketimi diğeri ise 3 günün 2 gününde sıkı bir yürüyüştür.