sex hikayeleri porno izle sex hikayesi

Erken Menapoz Neden Gerçekleşir?

  • 1 Star
    Loading...

Erken menapozun gerçekleşme nedeni olarak birçok neden olmasına karşın, en çok göz önünde bulunan nedenleri sizlere açıklayacağız.

Öncelikle 35-40 yaşında metabolizma hızınız biraz daha düşecek, bundan dolayı kilo almanız biraz hızlanacaktır. Hele hele çalışmıyorsanız ve spor yapmıyorsanız 35-40 yaşları arasında hızlı bir şekilde kilo alacaksınız ve bu da yumurtalıklarınızı olumsuz yönde etkileyerek yumurta üretmesini yavaşlatacak ve durduracaktır. Yumurta üretiminin durması demek de erken menapoza gireceksiniz demektir. Bu yüzden ani kilo alma ve vermeler, özellikleri kadınların erken menapoza tehlikesinden dolayı, tehlikelidir. Bu yüzden özellikle 35 yaşından sonra kadınların kilo kontrolüne çok dikkat etmesi gerekmektedir. Sadece erken menapoz değil fazla kilolar bir çok hastalığın tetikleyicisi olarak karşınıza çıkabilir. Kilo vermek ya da kilolarınızı dengede tutmak için Diyetler bölümümüzden faydalanabilirsiniz.

Eğer profesyonel ya da amatör olarak olarak spor yapıyorsanız ve ağır antremanlarınız varsa bu da yumurtalıklarınızı olumsuz etkileyerek, erken menapoza girmenize sebep olabilir. Ama tabi bu yüzden sporu bırakmak yersizdir, demek istediğimiz hem sporu hocayla yapın, hem de doktor kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Depresyona girmek, manevi sıkıntılar yaşamak ve stres gibi psikolojik kaynaklı sıkıntılarda yumurta üretiminin durmasına ve erken menapoza girmenize sebep olabilecek nedenler arasında sayılmaktadır. Psikolojik olaylar da erken menapoz gibi bir çok sıkıntının başlangıcı, nedeni olarak sayılmaktadır. Stres için hatta son yılların en çok görülen ve en çok insan hayatını etkileyen hastalık demek yanlış değildir.

Şu ana kadar görülen erken menapoz vakalarının istatistiğine bakılacak olursa, sigara ve alkol tüketen kadınların erken menapoza girme olasılığının daha fazla olduğunu söylemek mümkündür.