sex hikayeleri porno izle sex hikayesi

Erken Menapoz Nedir, Belirtileri nelerdir?

  • 1 Star
    Loading...

Menapoz dönemi sıkıntılarından ve menapozlar başa çıkmanın  nasıl olacağından daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Kadınların menapoz dönemine genelde 40 yaşından sonra kanamanın durması yani yumurtalıkların yumurta üretmesinin durması demektir. menapoz dönemi sonrasında yani gebelik oluşumu doğal yollarla olamayacaktır denilebilir.

Yalnız bazı kadınlarda regl kanamaları 35-40 yaşları arasında durabilir ve bu durumda menapoza erken girilmesi durulması yani erken menapoz oluşmaktadır. Erken menapoz da aslında aynı menapoz gibi yumurtalıkların yumurta üretimini bitirmesi sonucu oluşmaktadır ve erken menapozda da normal menapozda olduğu gibi bazı olumsuz etkiler görülmektedir.

Erken menapozdan korkmayın çünkü erken menapoza girmek çok düşük bir ihtimaldir sayın kadinderki.com okuyucuları. Erken menapozdan ya da menapozdan korkmaktansa bunlar için önlem almak, rutin olarak gittiğiniz jinekoloğunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Bir uzmanın tavsiyesi ile bu dönemi takip etmek hem sağlığınız hem de psikolojiniz açısından oldukça önemlidir. Erken menapozun eğer o yaşlarda çocuk yapmayı filan planlamıyorsanız sağlık açısından hiç bir zararı yoktur, gerilip kötü şeyler düşünmeyin.

Erken menapoz belirtileri de aynı normal menapoz dönemi belirtileri gibi mide bulantısı ve kusma, kasık bölgesinde ağrı, kanamalarınızın kesilmesi gibi belirtilerdir. Bu belirtileri özellikle 35 yaşından sonra görüyorsanız kesinlikle bir uzmana danışın. Sağlık ihmal edildiği taktirde gelecekte çok daha büyük sıkıntılar yaratabilir bunu unutmayın.

Erken menapozun neden gerçekleştiğini öğrenmek istiyorsanız, Erken Menapoz Neden Gerçekleşir adlı yazımızı okuyabilirsiniz.