• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Et Severlere Protein Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Türk kültüründe çok büyük yeri vardır kırmızı etin. Kebaplar, pideler, lahmacunlar, et yemekleri kültürümüzde oldukça büyük bir paya sahiptir. Bazıları da kültürümüzden gelen özellikleri taşır ve kırmızı ete çok düşkündür, her öğünde kırmızı et ister ve bunu yerken inanılmaz hızlı bir şekilde kilo alır. Aslında bu tarz et seven insanlara direk olarak sebze diyetleri, şok diyetler, uzun süreli diyetler uygulamak yanlıştır. İnsanlar kilo vermek istiyorlarsa sevdiği şeyleri yiyerek kilo vermeyi tercih ederler, bu yüzden de et severlere özel diyetleri uygulamaları gerekir. Et sever insanlar için bir protein diyeti listesi hazırladık, umarım damak tadınıza uyar ve hem et yemiş, hem de zayıflamış olursunuz böylece. Bakalım et severlere nasıl bir diyet listesi hazırlamışız.protein diyeti Kahvaltınız proteinle dolu bir kahvaltı sofrası. Kahvaltıda yağsız etten yapılmış kavurma, yumurta, beyaz peynir (çok az yağlı olabilir), süt ve yoğurt gibi bol protein içeren yiyecekleri tercih etmelisiniz. Süt ve yoğurt da yağsız ya da çok az yağlı olmalıdır.
Öğle ve akşam yemeğinde ızgara, haşlanmış ya da fırında yapılmış bit et yemeği tüketebilirsiniz. Tavada yaparsanız yağlı olacağından bu tercihi unutun. Et yemeğini mümkün olduğu kadar sade olarak yani sebzesiz tüketirseniz daha faydalı olacaktır.kırmızı et diyeti Akşamları spor yapmanız protein diyetlerinde çok önemli. Gün içinde hem bu kadar çok protein alımı yapıp hem de spor yapmazsanız gut gibi proteinden kaynaklı olan hastalıklara davetiye çıkarırsınız. Akşamları en az yarım saat tempolu bir yürüyüşle vücuttaki yağları yakın. Zaten gün içinde hiç karbonhidrat ve yağ almadığınız için otomatik olarak sürekli yağları yakmış olacaksınız. Bu diyeti bir haftayı geçmeyecek şekilde üç ayda bir uygulayabilirsiniz.