Evde Basen Eritme

  • 1 Star
    Loading...

Evdeyseniz ve bu sefer derdiniz basenler ise, yeme içmenin yanında dikkat etmeniz gereken bir husus daha var o da evde yapabileceğiniz basen eriten hareketler. Önce yemek menüsünden sonra da basen eriten programdan bahsedeceğiz. Evde basen eritmek isteyen herkese şimdiden söylüyorum. Şeker hayattan çıkıyor, sadece çay, kahve şekeri değil. Ekmek, patates, unlu mamuller gibi karbonhidratlı gıdaları da atıyoruz bir kenara.evde-zayiflama Sabah kahvaltısı menüsü aşağıdaki gibi bir örnek menü olabilir.
Bir dilim kepek ekmeği( ekmeksiz yapamayanlara özel)
Az yağlı peynir
Az yağlı yani light kaşar
Siyah ya da beyaz farketmez 10 taneden fazla olmamak şartıyla zeytin
Domates
Salatalık
Marul
Biber
Öğle yemeği menüsü de bir hayli doyurucu olacak.
Bir adet tost makinesinde ya da fırında pişirilmiş göğüs tavuk
Yeşillikli salata veya yoğurt
Akşam yemeğini daha çok yemek gibi hissedeceksiniz.
Bir kase sebze çorbası
Bir tabak yağı abartılmamış bir yemek
Yine çoban salata ya da yeşil salata
Üstüne bir adet meyve
Gün içinde çay, kahve içmenizde hiçbir sıkıntı yok ve bol bol sıvı tüketin.
Geldik işin en önemli kısmı olan basen eritme hareketleri kısmına. Evde en az 10 dakika olduğunuz yerde koşuyor daha sonra da step tahtasında terleyene kadar in çık yapıyoruz.evde-kilo-verme

Aslında bunlar yapacağımız hareketler öncesi bir nevi ısınma. Sonrasında ise squad olarak adlandırılan ve basen bölgesini ciddi anlamda çalıştıran çök kalk hareketini yapıyoruz. Bu hareketi ilk aşamada 3 set halinde 10ar kere yapmak yeterli. Bir hafta sonra yirmi sonraki haftalarda 25-30 olarak artırarak gitmelisiniz. Hem düzenli beslenme hem de egzersizle evinizden çıkmadan güzelce zayıflayabilirsiniz.