Evde Göbek Eritme Programı

  • 1 Star
    Loading...

Genelde diyetler anlatılırken evde oturan ev hanımları ya da erkekler düşünülmez. Sanki herkesin yürümeye, dışarıya çıkmaya zamanı varmış gibi düşünülür. Oysaki yeni bebeği olmuş bayanlar, ev işlerinden zaman bulamayanlara göre diyetler, göbek eritme programları da olmalı. Evde zayıflama işi tabi dışarıya göre daha zor. Bir dizi izlerken, otururken, hemen hemen her boşlukta insanın aklına atıştırmalık birşeyler geliyor. Önce bu zihniyeti kafadan atın. Sürekli yiyip içmek yok, günde sadece 3 öğün yiyeceksiniz.evde-gobek-eritme
Sabah kahvaltısı gayet güçlü olacak fakat ekmeği önce yavaş yavaş düşüreceğiz, ardından da sıfıra indireceğiz. Kahvaltıda ilk aşamada 2 dilin kepek ekmek tüketebilirsiniz. Reçel, margarin gibi şekerli yiyecekler ve sağlıksız yağlar yerine kahvaltıda bal ve tereyağını tercih edin. Zeytini, domates ve salatalığı yağ kullanmadan tüketin. Peynirin az yağlı olmasına özen gösterin. Yumurta, sosis ne yiyeceksiniz fırında ya da haşlanmış olarak tercih edin.
Öğle yemeğinde bir kase bol limonlu ve sirkeli bir salata ve bir kase az yağlı yoğurt sizi akşama kadar götürecektir.
Akşam yemeğinde bir gün fırında ya da haşlanmış et, balık ya da tavuk; ertesi gün ise sebze yemeği tercih edin. Yani bir gün et bir gün ot 🙂gobek-eritme-diyeti
Gün içinde en az 2.5 litre su için. Özellikle sabah kalkınca en az bir bardak, akşam yatmadan en az bir bardak içmeyi unutmayın.
Evde yapabileceğiniz bir çok spor var fakat en rahat ve güzeli step yapmaktır. İlla step tahtasına gerek yok. Yerden 5-10 santim yüksekliğinde bir tahtaya inerek ve çıkarak terleyebilir, ardından da mekik çekerek form tutabilirsiniz.