Fazla Kiloların Bir Numaralı Düşmanı Su

  • 1 Star
    Loading...

Sosyal yaşantımıza zarar veren, sosyal kişiliğimizi zedeleyen, baş düşmanımız kilolar! İnsanın sosyal yaşantısının bir numaralı düşmanlarından biri olan fazla ve aşırı kilolar, insanlar arası iletişimlere zarar verdiği gibi sizleri sosyal yaşantınızdan da uzaklaştırmaktadır. İnsanların günümüzde en sık dile getirdikleri problemlerden biri kusursuz bir vücuda sahip olma ve fazla kilolardan bu zayıf ve dar vücuda sahip olma görüşleridir. Medeniyetin beşiği olarak görülen Avrupa’nın önde gelen gelişmiş ülkeleri dahi fazla kilo ve obezite ile mücadele etmektedir. Sosyal yaşantımız kadar kendi vücut sağlığımızı da tehdit eden fazla kilolarımız insanların günümüzdeki en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Peki, fazla kilo ne tür zararlar ortaya çıkarıyor? Fazla kilolar ilk olarak düzenli kan akışını yavaşlatır ve kalp krizi ve fazla kilolardan ötürü hareketlerimizde tıkanmalar ve buna istinaden hızlı soluk alıp vermelerden dolayı kalp genişlemesi ve büyümelerine de neden olabilmektedir.

 

su ile zayıflama

Peki, fazla kilolardan nasıl kurtuluruz?  İlk olarak düzenli egzersiz ve hareketler ile karın bölgenizi sıklaştırabilirsiniz. Günlük bir program çerçevesinde düzenli ve sürekli hareketler ile vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz. Özel eğitim ve spor hocalarına da başvurmanız gerekmektedir. Kilonun en büyük düşmanı olan su güncel ve sosyal yaşantımızda sık sık tüketilmesi gerekenlerin başında bir numaralı sırada yer almaktadır.

 

su diyeti

Ancak nerede ve nasıl tüketeceğiniz belirtmemiz gerekir. Su yemeklerden önce bir bardak olmak üzere ve günlük olarak en az 3 litre tüketilmelidir. Yemeklerden sonra çok gerekmedikçe su tüketmeyiniz. Çünkü tüketilen besinlerin sindirimde sıkılaşmasına neden olur ve böylelikle midenizi daha çok yormuş olursunuz. Su sindirim hızını artıracağı gibi, yağların yakılmasını da hızlandıracaktır, bir de bunlara spor yapmayı eklerseniz, kilo verme hızınıza inanamayacaksınız.