Fındık Fıstık Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

İşte bir süper diyet daha. Fındık fıstık deyip geçmeyin, kilo verme konusunda size çok yardımcı olacak kuruyemişler bunlar. Fındık verdiği inanılmaz enerji ile fıstık ise tok tutması ile diyetlerde çok tercih edilen yemişlerdir. Hatta çoğu diyetin ara öğününde karşılaşabileceğimiz gibi çoğu diyetin kahvaltısında ise fındık ya da fıstık ezmesi ile de karşılaşabiliriz. Bakalım nasıl bir diyet listesi bekliyor bizi.


Kahvaltılar çok önemli öğünler. Hem enerji veren hem de tok tutan sağlıklı yiyecekler tüketilmeli kahvaltılarda. Bir avuç dolusu fındık fıstık karışımı hem gerekli enerjiyi hem de gereken tokluğu sağlayacağından kahvaltı için yeterlidir.
Öğle yemeğinde bir tabak sebze yemeği yemek gerekiyor. Sebze yemekleri mümkünse zeytinyağlı ya da haşlanmış çok az yağlı olmalıdır.
Öğle ve akşam yemeği arasında bu sefer yarım avuç fındık ve fıstık karışımı yiyebilirsiniz. Hatta kan şekerinizin düştüğünü düşünüyorsanız mideniz kazınıyorsa 7-8 tane de kuru üzüm atabilirsiniz ağzınıza.

 Akşam yemeği biraz daha güçlü olacak. Biraz protein tüketme zamanı. Proteinli gıdalardan kırmızı et ya da balık tercihiniz olsun. Eğer bunları pek sevmiyorsanız tavuk ya da hindi eti gibi beyaz et de tercih edebilirsiniz. Bu yemekleri ızgarada ya da haşlanmış olarak tüketirseniz daha sağlıklı olacaktır.
Bu diyetin sağlıklı bir diyet olduğunu düşünürsek hayatınızın belirli dönemlerinde rahatça uygulayabilirsiniz. Diyetlerle beraber yapılan egzersiz bölgesel zayıflama ve sağlıklı zayıflama konularında bizlere yardımcı olur. Bu yüzden spor ve egzersiz yapmaya özen gösterin diyetleri uygularken Böylece sarkmalardan da kurtulmuş olursunuz.