• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Fırında Sebzelerle Diyet

  • 1 Star
    Loading...

Her diyette et yemekleri, protein içeren gıdalar verecek değiliz. Eti hatta proteinli ürünlerin çoğunu sevmeyen bir çok insan mevcut. Her ne kadar peynir, yoğurt gibi protein oranı yüksek yiyecekler genelde tüketilebiliyor olsa da, yine biz lezzetli bir sebze diyeti hoşunuza gidecektir. Gelelim diyet listemizin içeriğine. Bu diyette aşağıda yer alan tüm sebzeleri tüketebilirsiniz.sebze-diyeti Domates
Salatalık
Havuç
Patlıcan
Kabak
Marul
Roka
Ekşimen
Soğan
Sarımsak
Kırmızı ya da yeşil biber
Bu sebzeler incelendiğinde kalorilerinin düşük olduğunu fakat lezzetli sebzeler olduğunu görüyoruz. Tabi bu sebzelerin hepsi sebze diyeti kapsamında fırına girmez. Örneğin salatalık, marul, roka ve ekşimeni salata yapımında kullanabilirsiniz. Soğan, havuç ve domatesi de salatada kullanabileceğiniz gibi fırına da atabilirsiniz.diyet-sebze-yemegi Özellikle soğan, sarımsak, biber, patlıcan ve domates fırında piştiğinde çok güzel olan sebzelerdir. Bı sebzelerin hepsini doğradıktan sonra tepsiye yapışmaması için yağlı kağıtla beraber fırına verin. Soğan ve sarımsağı yumuşak sevenler aliminyum folyoya koyarak daha yumuşak hale getirebilirler soğan ve sarımsağı.
Fırında yaptığınız sebzeleri kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinde tüketebilirsiniz. İsteyenler kahvaltıda yukarıda yazanlar dışında zeytin, peynir, organik bal, az tereyağı da tüketebilirler. Hatta doymama konusunda endişeleriniz varsa, bir dilim kepekli ekmek de tüketebilirsiniz.
Kilo vermek için sadece diyet yapmak, az yemek yemek yeterli olsa da, spor zayıfllamayı hızlandıracağından kesinlikle tavsiye ettiklerimiz arasındadır. Spor kilo vermenizi hızlandıracağı gibi vücudunuzu da iyi bir şekle sokabilir.