Fıstık Ezmesi Diyeti ile 3 Günde 4 Kilo

  • 1 Star
    Loading...

Fıstık, mükemmel tadıyla hayatımızda bir yer edinmiş bir kuru yemiştir. Üretimi, toplanması zor bir süreç olsa da gerçekten üreticiden tüketiciye müthiş bir şekilde sunulan ve talebi çok yüksek olan bir yemiştir. Fıstık bir kaç şekilde tüketilebilir. Bu formlardan biri yaş hali, biri kuru hali, biri ise ezilmiş halidir. Fıstık ezmesi, kahvaltıların rengi olabilecek, çok besleyici ve lezzetli bir üründür. Fıstık ezmesinin diyetlerde kullanımı oldukça fazladır, bunun sebebi ise içerdiği yağ oranının düşük, protein oranının yüksek olmasından ileri gelmektedir.
Ayrıca fıstık ezmesi, kalp hastalığı olanların yaptığı diyetlerde de sıkça yer almaktadır. Amerikan kalp vakfı diyeti neredeyse her öğünde fıstık ya da fıstık ezmesi önermektedir.
fistik_ezmesi_diyeti
Biz de size üç günlük bir fıstık ezmesi diyeti listesi hazırladık. Bu diyet listesini kısa süre tutmamızın sebebi sadece fıstık ezmesi yiyecek olmanızdan dolayı, vücudunuzun bazı tepkiler vermesine engel olmaktır. Fıstık ezmesini organik olduğundan emin olduğunuz bir yerden almak en doğrusu olacaktır. Aktarlarda, organik marketlerde ve internetten bu ürünü temin edebilirsiniz.
Sabah kahvaltısında iki yemek kaşığı fıstık ezmesinin yanında bir dilim kepekli ekmek yiyebilirsiniz. Yanında şekersiz çay içmenizde de bir sıkıntı yok.
Öğle yemeği de yine fıstık ezmeli. 3 yemek kaşığı fıstık ezmesini yanında ekmek olmadan yemelisiniz. Üstüne iki su bardağı su içmelisiniz.
Akşam yemeğinde ise bir kase yoğurt ile 2 yemek kaşığı fıstık ezmesini karıştırarak yemelisiniz. Hem fıstık ezmesinin hem de yoğurdun doyurucu özelliği ile gece dahil acıkmayacaksınız.fistik_ezmesi_kuru Bu diyetin süresi 3 gün olduğu için bazı şartları var tabi ki. 3 gün boyunca günde en az kırk dakika spor ya da egzersiz şart. Ve bu diyet tek bir yiyecek ağırlıklı olduğundan ve protein miktarı fazla alındığından su içilmesi çok önem arz etmekte, günde en az 3-4 litre su içmeyi unutmayın.

OKUYUCU YORUMLARI
  • hakan
    1 sene önce

    merhaba onerdıgınız bı fıstık ezmesı varmı acaba dıyet yapıorumda

    3