Gebelik Düşünmek Yolun Yarısı

  • 1 Star
    Loading...

gebelik düşünmek

Gebeliği düşünmek bile bebek sahibi olma yolunun yarısını katettiğiniz anlamına gelir, boş yere demiyorlar başlamak bitirmenin yarısıdır diye. Gebelik düşünüyorsanız öncelikle rahim, yumurtalıklar, rahim yolu, yumurtalık tüpleri ve kanalları, vajinal/genital bölgenizde enfeksiyon, kist gibi olumsuz bir durum var mı bilmek gerekir. Bunu öğrenmek içinde başvuracağınız kişi tabi ki de bir kadın doğum uzmanı olmalıdır.

Eğer istemediğiniz bir gebelik gerçekleşmişse, ki bu çok normal bir durumdur düzenli ilişkiye giriyorsanız, gebeliğe hazırlanmanız zor bir süreç olacaktır. Bu süreçte artık dünyaya bir eser meydana getireceğinizi, anne olacağınızı düşünerek motive olmanız gerekmektedir. Motivasyonsuz bir gebelik çok zor bir gebelik demektir unutmayın.

Ancak kadın gebe kalmış olmasına rağmen psikolojik olarak bebeği istemiyorsa, ya da yasak bir ilişkiden doğacak bebekten korkuyorsa kürtaja başvurmak doğru olacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak istemiyorsanız cinsel ilişki sırasında iki tarafında korunması doğru olacaktır.