Gebelik için Soğan Kürü

  • 1 Star
    Loading...

Hamilelik dönemi ne kadar kadını yoracak bir süreç olsa da kadınların içinde olan o şefkat, o vefa, o insanlık sayesinde kadınlar, çocuk sahibi olmayı erkeklerden çoğu zaman daha çok istiyorlar. Tabi hamile kalmayı istemek hamilelik döneminin ilk önemli aşaması. Ama gerek günümüz şartlarının besinleri, gerekse genetik bazı özellikler gebelik sürecini zora sokabildiği gibi, hamile kalma sürecini de sekteye uğratabiliyor. Bu sıkıntılardan bazıları şunlardır:

hamilelik için soğan kürü

-Adet düzeninin oturtulamaması (Bu sebepten doğru zaman ayarlanmasında sıkıntılar yaşanabilir.)

-Yumurtanın olgunlaşıp çatlamaması

Hamile kalma sürecinde kişilerin en çok karşılaştığı problemler arasında yer almaktadır. Bu gibi çoğu zaman herhangi bir ameliyat, müdahale gerektirmeyen basit sıkıntılara hiç mi hiç canınızı sıkmayın bayanlar. Şimdi bu sorunların çözümüne kafa yoralım asıl, yani soğan kürü yöntemine. Diyetlerde, hastalıklarda kullanılan soğan bu sefer de bu derde deva olacak. Soğan kürünü düzenli olarak içmek, yumurtaları çatlatabildiği gibi aynı zamanda adet düzenini de düzene soktuğu bilinmektedir.

soğan kürü

Soğan suyu kürü yapılması da oldukça basit bir kürdür, bir adet soğanı kabuklarını soyamadan dörde böldükten sonra iki bardak içme suyuyla kaynayana kadar ısıtıyoruz. Bütün tarif bu kadarcık işte, ben on dakikada pratik olarak hazırlayabileceğiniz bir tarif, sizce de denemeye değmez mi?

Soğan Kürü Kullanışı

Adet başlangıcından sonra yedinci günde başlamak üzere on beş gün boyunca sabah kalkar kalkmaz, öğle ve akşam yemekleri öncesi ve akşam yatmadan önce soğan kürünü içmelisiniz.  Her gün taze olarak tüketmenizi önerdiğimiz soğan kürü, alınmaya başladıktan sonra ilk üç dört gün vajinal bir akıntıya sebep olabilir, korkmayın bu iyiye işarettir. Zaten soğan kadar doğal, soğan kadar bir ürünün faydalı olamasa da ilk kullanışında, zararlı olmayacağı konusunda eminim hepimiz hemfikiriz. 😀