Gitsin Artık O Basenler.

  • 1 Star
    Loading...

Nedir bu basenlerden çektiğimiz! Göbeği bile eritiyoruz ama basenler adeta pantolonlardan fırlıyor. Bunun için tabi ki bir çok çözüm mevcut, bunların başında da düzenli egzersizler ve spor yapmak geliyor. Ama spor yaparken bir taraftan normal bir şekilde yemek yemek oldukça yanlış bir hareket. 5 kalori alıp, 5 kalori tüketiyorsanız eğer doğal olarak kilo veremezsiniz. O halde hem diyet, hem de egzersiz yaparak basenlerden kurtulmak çok daha kolay. Diyet derken sizi yoracak, günlerce sizi aç bırakacak diyet listeleri gelmesin aklınıza. Daha çok doğru ve düzenli beslenme de aslında bir nevi diyet etkisi yapacaktır. Sizler için hazırladığımız diyet ve egzersiz listesine bir göz atalım.
basen_eritme_yollari Kahvaltı çok önemli bir öğündür. Düzgün bir kahvaltı insanı akşama kadar bile rahatlıkla tutabilir. Bu yüzden özenli bir kahvaltı listemiz olacak.
En az bir adet haşlanmış yumurta
İki dilim az yağlı peynir
Bir adet normal boy domates ya da beş altı adet çeri domates
Bir adet salatalık
Bir dilim kepek ekmeği
Sınırsız şekersiz çay ve sade kahve
Kahvaltıda yediğiniz şeyler genelde sebze ve protein ağırlıklı, İsteyenler yoğurt, et gibi protein içerikli yiyecekler de tüketebilir.
Öğle yemeğinde bol yeşillikli bir salatanın yanında bir adet haşlanmış ya da ızgara et tüketmek yeterli olacaktır. Salatanın yerine yine yoğurt eklemeniz mümkün. Fakat öğle yemeğinde patates, ekmek, makarna, pilav gibi karbonhidratlı gıdalar yasak ona göre.basen_nasil_eritilir Akşam yemeğinde yine öğle yemeğinde karbonhidrat yasağı geçerli. Zeytinyağlı bir tabak yemek, bir tabak et yemeği ya da sadece salata ve yoğurt gibi yiyeceklerden doyacağınız kadar yiyebilirsiniz.
Öğün aralarında herhangi bir atıştırmalık, kuruyemiş, bisküvi (diyet dahi olsa) yememeniz gerekiyor. Bunun sebebi leptin-insülin direncini yükselterek kilo vermenize engel olacak olması.squad_nasil_yapilir Akşam yemeğinden yarım saat bir saat sonra egzersizlere başlamalısınız. Spor yapmaya yirmi dakikalık bir yürüyüş, on dakikalık bir koşu ya da on dakikalık bisiklet gibi hafif kardiyo egzersiziyle başlayıp ısının ve ter atın. Ardından squad hareketlerini setler halinde (örneğin 20×3 olacak şekilde) yapın. Squad hareketinde ayaklar omuz hizasında açılır, eller öne doğru dik uzatılır ve yarıya kadar çöküp kalkılır. Bu hareket bacağın üst tarafının tamamen çalışmasını sağlayacak ve basenleri eritmenize yardımcı olacaktır.