Göbek Eriten Badem Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Göbek eritme konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığınızın farkında olduğumuz için göbek eritme yazılarını sık sık paylaşıyoruz. Göbek eritme gerçekten çok kolay bir işlem değildir. Bunun nedeni vücutta ilk depolanmanın olduğu yerlerden biridir. Aslında kilo vermesine verirsiniz önce göbekten gitmez. Öncelikle yediğiniz karbonhidratlar erir, ardından ise sıra depolanmış göbek yağlarına geçer. Yani eğer gün içinde karbonhidratı fazla kaçırıyorsanız göbeğinizin erimesini beklemeyin. Demek ki neymiş, göbek eriteceksek, karbonhidratlı gıdaları tüketmeyi bırakıyormuşuz. Karbonhidratı bırakınca ne yiyeceğim diye endişe etmeyin, proteinli lifli gıdaları rahatça tüketebileceksiniz.badem diyeti Tok tutan, protein oranı yüksek olan badem, kuru yemişler arasında diyetlerde çok kullanılanlardandır. Hem protein fazlası, hem de tok tutma özelliği tabi ki de diyetlerde tercih edilen özelliklerdir. Ayrıca badem lezzetli de bir yemiş olduğundan yemeklerde, salatalarda da kullanılabiliyor. Bademin ayrıca lif, magnezyum ve manganez içermesi de diyetlerde tercih sebebi.
Pekala badem diyeti nasıl uygulanacak? Öncelikli olarak sabah, öğle ve akşamları soframızda kesinlikle olacak badem. Sabahları ekmek yemeden yumurta, peynir, zeytin, domates, salatalık gibi karbonhidrat içermeyen gıdalarla beslenebilirsiniz. Ayrıca en az bir avuç badem yemeyi ihmal etmeyin.bademin yararları Öğle yemeklerinde sebze yemeği ya da ızgara veya haşlanmış et veya tavuk yemek serbest. Ardından yine uzun süre tok kalabilmek adına bir avuç badem yiyoruz.
Akşam yemeği ise biraz kısır geçecek. Akşam yemeğinde tek yiyebileceğiniz şey badem olacak. İki avuç bademle akşam yemeğini idare etmeniz gerekiyor. O kadar kolay olmayacak başlarda biliyoruz ama lütfen idare edin ve kısa sürede karşılığını alın.
Bu diyet bir şok diyet gibi olmasa da iki haftadan uzun süre uygulanmamalıdır. Sadece göbek bölgesinde fazlalıklarınız varsa çök-kalk ve mekik gibi hareketleri de ilk 6 gün iki günde bir, sonraki 8 gün her gün olmak üzere uygulayın. Badem diyeti mucizesi ile tanıştığınız için çok memnun kalacaksınız.