Göbek Eriten Baharatlı Çay

  • 1 Star
    Loading...

Göbeklerden kurtulmanın artık zamanı geldi de geçiyor bile. Yaz tatili iyice yaklaştı ve artık bir şeyler yapmanın zamanı geldi. Bazılarımız yaz tatili için bikini bile alamazken, bazılarımız dar bir şeyler giymekten bile korkar olduk. Hadi artık müthiş tarifimize merhaba deyin ve o yağlara elveda deyin.

baharatlı çay

Göbek eritme için gerekli olan malzemeler aşağıdaki gibidir:
4 tane çubuk tarçın
4 yemek kaşığı rendelenmiş zencefil
1 yemek kaşığı karabiber
2 yemek kaşığı çiçek ya da kestane balı
3 yemek kaşığı kuru nane ya da 1 avuç yaş nane
1 tane dilimlenmiş limon(kabuklarıyla beraber)

göbek eriten diyet

Bu çay aslında bir gün boyunca içilmesi düşünülerek hazırlanmıştır. Bu yüzden ölçüleri ayarlayarak her seferinde taze de içebilirsiniz ama zahmetli olacaktır.
Sayın okurlarımız sizden ricamız göbek eriten baharatlı çay tarifindeki içeriklerin tamamını kullanmanızdır. Çayın tadının kötü olmaması için 1 adet portakalı da karışıma ilave edebilirsiniz.
Bu içerikleri bir çaydanlığa dolduruyoruz ve öncesinden kaynatılmış olan 4 bardak suyu üstüne boşaltıp demlenmesini bekliyoruz. Demlemesini müteakip, çayı süzüp bir termosa ya da bir kaba alabilirsiniz. Kapalı bir kapta gün boyu yanınızda taşıyabilirsiniz.
Pekala bu çayı nasıl tüketmeniz gerekiyor? Sabah kahvaltı öncesi bir bardak, öğle yemeği ve akşam yemeği öncesi birer bardak, yatmadan önce bir bardak olmak üzere günde 4 bardak tüketmeniz gerekiyor. Eğer bazı öğünleri atlıyorsanız bile öğün saatlerinden yarım saat önceyi düşünerek içmelisiniz. Aynı bir ilaç gibi düşünerek içmeyi ihmal eymeyin.5
Bu çayla birlikte günde yarım saat de yürürseniz, on beş gün içinde yağlarınızın nasıl azaldığını siz de fark edeceksiniz.