Göbek Eritme Konusunda Uzman Tavsiyeleri

  • 1 Star
    Loading...

Göbek bölgesini eritmek gerçekten diğer bölgelere göre daha zor. Evet diyet yapsanız da muhtemelen en yavaş giden yerin göbeğiniz olduğunu göreceksiniz. Fakat hayatınızda sporu yer edinmiş biriyseniz böyle bir derdiniz olmayacak, zaten sürekli spor yapan insanlarda göbek de olmaz kolay kolay.
Göbek eritme için öncelikli olarak çok sıvı tüketmeniz gerekiyor. Bu sıvı tüketiminin başında da mümkünse su yer alsın. Göbek bölgesinde yağ tabakaları oldukça büyük kütleler halinde yer alır. Parçalanmamış, büyük yağ kütleleri ancak bol sıvı tüketimi ile parçalanır. Parçalanmış küçük yağları yakmak daha kolaydır.

göbek eritme

Ayrıca göbek eritme için karbonhidratlı gıdalardan uzak durun. Neden mi? Vücudun besinlerini yakma sırasını biliyorsunuz. Önce karbonhidratları yakar, onlar bitince yağları, en son da proteinlere girişir. Eğer karbonhidrat almazsanız hemen yağlara girişir vücut enerji üretmek için. Doğal olarak da gerek göbek bölgesinde gerekse diğer bölgelerde incelme yaşanır.

zayıflama önerileri
En önemli aslında olmazsa olmaz bir detay daha var o da spor. Yukarıda söylediklerini zaten uyguluyorsanız ve kilo veremiyorsanız bilin ki metabolizmanızın daha da hızlanmaya ihtiyacı var bu yüzden de spor şart. Spor yapmak metabolizma hızınızı artıracak dolayısıyla yağların yanmasında büyük rol oynayacaktır. Spor yaparken hele hele bir de bölgesel sporlara yönelirseniz göbek eritme çok daha kolay bir hal alacaktır. Eğer yağlardan kurtulmak istiyorsanız öncelikle en az yirmi dakikalık yürüyüş, koşu gibi kardiyonun ardından mekik, çökme-kalkma gibi bölgesel sporları yapınız.