• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göz Altı Morluklarına Havuç Maskesi

  • 1 Star
    Loading...

Göz altı morlukları oldum olası canınızı sıkan, sizi eroinman gibi gösteren can sıkıcı şeyler değil mi? Benim de çoğu zaman yorgun olduğum zaman, uykusuz olduğum zaman ve Ramazan aylarında aç kaldığım zaman göz altlarım mosmor oluveriyor. Bunun sebepleri yukarıda saydığım gibi aşikar. Yani uykumu aldığımda, yemek yediğimde, dinlendiğimde morluklar geçiyor. Geçici süreli bile olsa can sıkmıyor değil ama.
goz-alti-morluklarina-maskeEğer ertesi gün işe gideceksem allıkla filan kapatmaya çalışıyorum. Eğer hafta sonu ise ertesi gün umurumda bile olmuyor, dinleniyorum geçiyor. Sizde de eğer geçici morluklar oluşuyorsa çok dert etmeyin, ama bu morluklar sürekli halde oluşuyor, can sıkıcı bir biçimde sizi etkiliyor ve sürekli müdahale istiyorsa işte o zaman doğal, güçlü bir yüz maskesi hazırlamanız gerekiyor. Bunun için de havuç maskesi biçilmiş kaftan.goz-alti-maske
İki adet havucu dörde filan bölün ve iyice yumuşayana kadar haşlayın. Çatalla bastırarak rahatça içine girdiğinden emin olunca altını kapatıp, havuçları ılık bir suya alın ve soğumalarını bekleyin. Ardından havuçları rendeleyin ve bir kaseye alın. Üstüne bir çay bardağı süt koyun ve karıştırıp, bir limonun suyunu içine sıkın. Çatalla iyice karıştırdıktan sonra havuçları biraz daha çatalla ezin. Püre kıvamına gelmiş olan maskeniz göz altı morluklarınız için hazır. Hatta beyaz bir yüze sahip olanlar da cilt renginin güzelleşmesi için havuç maskesini tüm yüzüne uygulayabilirler. Göz altlarınıza bakımdan önce beş dakika kadar buz koyun ve gözlerinizi dinlendirin, ardından kurulayıp maskeyi uygulayın. Bunu haftada en az bir gün düzenli olarak yapın ve göz altı torbalarına veda edin.