• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Göz Altı Morluklarına Kabak Çekirdeği

  • 1 Star
    Loading...

Ne kadar rahatsız edici değil mi göz altı morlukları bayanlar? Sürekli fondötenler, allıklar onları kapatmaya çalışıyorsunuz, gün içinde yüzünüzü dahi yıkamaya çekiniyorsunuz. Piyasada bulunan ürünlerin çoğu göz altı morlukları için fazla kimyasal. Göz altları vücutta hassas yerlerden bir tanesidir. Zaten bunu oraya dokunduğunuzda anlayabilirsiniz.goz-alti-maskesi
Kimi insanlarda göz altlarının renginin biraz koyu olması doğuştan iken, bazılarınınki ise ilaç kullanımı sonrası, kimilerinde ise yorgunluktan, uykusuzluktan oluşabilir. Bazı ilaçların yan etkisi olarak buna neden olduğu doğrudur. Bu yüzden ilaçları kullanmadan önce yan etkilerini okumak çok önemlidir. Yorgun ya da uykusuz olduğunuz günlerin ertesi günü de göz altlarınızın mor olması oldukça normal bir durumdur. Fakat buna canınızı sıkmayın, geçici bir durumdur ve kısa sürede geçer.
Göz altı maskesi için gerekli malzemeler ise şöyle:morluk-maskesi
1 yemek kaşığı kabak çekirdeği
1 tatlı kaşığı çiçek balı
2 tatlı kaşığı yağsız ya da az yağlı süt (Piyasada bulunan light sütleri kullanabilirsiniz.)
Kabak çekirdeklerini kabuklu bir şekilde bir havana koyun ve çekirdekler iyice ezilene kadar dövün. Ardından bir kaba alın ve süt ve balı ekleyin. Karıştırdıktan sonra göz altlarınıza sürün ve en az kırk dakika kadar bekletin. Sonrasında ise sadece suyla iyice yıkayın ve kurulayın. Bu bakımı eğer düzenli olarak yaparsanız zamanla azaldığını göreceksiniz morlukların.
Bakım yapacağınız bölgenin temiz olması çok önemli. Bakımdan önce gözünüzde makyaj varsa çıkarın ve yüzünüzü yıkamayı ihmal etmeyin.