Güneş Lekeleri Nasıl Geçer İbrahim Saraçoğlu Kür Tarifi

  • 1 Star
    Loading...

Bir televizyon programında Ä°brahim SaraçoÄŸlu’na, Malatya’dan yayına katılan bir izleyici yüzümdeki güneÅŸ lekeleri nasıl geçer sorusunu yöneltiyor. Göz çevresindeki güneÅŸ lekeleri için kür tavsiyesi isteyen izleyiciye Prof. Dr. Ä°brahim SaraçoÄŸlu bitkisel kür öneriyor. Malatya kayısı ile meÅŸhur ve buna göre güzel bir tarif veriyor.

Güneş lekeleri nasıl geçer evde?

Evde göz çevresindeki kahverengi lekeler için çözüm olarak bir tane kırmızı elma ve dört tane tam olgunlaşmamış kayısı kullanmanızı tavsiye ediyor. Yalnız dikkat etmeniz gereken bitkisel kür için kullanacağınız bu kayısıların sert olması, yumuşak olmaması gerekiyor. Yumuşak olan kayısının özelliğini kaybedeceğini belirtiyor İbrahim Saraçoğlu. Kırmızı elmanın kabuklarını ince bir şekilde soyarak bir tencere içine atın. Kayısının da çekirdeklerini çıkartacaksınız. Çekirdeğin etrafında etli kısmında biraz yumuşak bir doku vardır. Bu dokuya plasenta deniliyor. Nasıl bebek annesine plasenta ile bağlıysa kayısı çekirdeğinde de buna benzer bir durum vardır. Bu plasenta kısmını çok hafif dışarı çıkaracaksanız ve etli kısmını da tencere içine atın.

Güneş lekeleri için nasıl geçer bitkisel çözüm

Tencereye az bir miktar su ekleyerek 5-6 dakika elma ve kayısıları haşlayın. Haşlama işi bittikten sonra robotun içine atın ve lapa olan kayısı ve elmayı krem kıvamına gelene robotta çekin. Daha sonra kayısı ve elma kürünü bütün yüzünüze sürün. Bu kürün faydası cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur, ciltteki kırışıklıkları alır. Çünkü kayısı çok zengin E vitaminine sahiptir ve bu sayede cildinizin beslenmesinde ve güzelleşmesinde büyük yarar sağlıyor. Kayısı ve elma maskesini yüzünüze uyguladıktan yaklaşık bir 15 dakika sonra yüzünüzün ve cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. Toplamda bu kürü 25 veya en fazla 30 dakika yüzünüzde beklettikten sonra yıkayın.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.