• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güneş Lekelerine Elma Sirkesiyle, Elma Suyuyla Çözüm

  • 1 Star
    Loading...

elma sirkesi

Elmanın kendisi, suyu, sirkesi hiç fark etmez, cilt bakımında, saç bakımında, sağlıklı olma yolunda, diyetlerde hep baş tacı olmuştur elma ve elma ürünleri. Elma sirkesinin içindeki asidik öz de, limonla aynı işleve sahip olduğundan doğal bakım ürünlerinin çoğunda tercih edilmektedir.

Elma sirkesinin doğal olanını kullanmanızı tavsiye ediyoruz marketlerde satılan ürünlerin çoğunda renklendiriciler ve kimyasallar kullanılmaktadır. Bu yüzden ciltteki lekeleri çıkaracağım diye daha fazla leke oluşmasına ya da cildinizin bozulmasına sebep olmayın.

Elma suyu kullanmak istiyorsanız da yeşil elmaların kabuklarını soymadan sularını çıkarın ve yarım saat kadar dinlendirin. İçine bir limon sıkın ve güneş lekeleri için bu tarifinizde hazır olmuş olsun.

Elinizde olan limonlu  elma suyunu ya da elma sirkesini cildinizdeki güneş lekelerinin üstüne sürün ve 20 dakika kadar kurumasını bekleyin. Sonra bu işlemi iki kere daha tekrar edin ve güzelce ılık suyla banyonuzu yapın. Bu işlemi haftada üç defa uyguladığınız taktirde güneş lekelerinizin azaldığını göreceksiniz.