Güneş Lekelerine Limon Suyuyla Çözüm

  • 1 Star
    Loading...

limon suyu

Limon suyu demek bol C vitamini demektir zaten. Limonun suyu ciltteki güneş lekelerinden tutun da, saç kepeklenmesi, deri dökülmesi, cilt bakımı, saç bakımı gibi bir çok üründe kullanılan bir üründür. Eğer güneşte kaldıysanız ve akşam eve geldiğinizde güneş lekeleri belirginleşmeye başladıysa hemen uygulayabileceğiniz bir çözüm yoludur.

Akşam vaktinde evde ya da kapalı bir alanda uygulamanız, sonrasında güneş görmemeniz için ideal olacaktır. Limonun suyunu sıkın ve güneş lekelerinize yavaş yavaş yedirerek sürün. Limon suyu asitli bir yapıda olduğundan cildinizde kaşıntıya, kızarıklığa, yanmalara sebep olabilir ama bunlar yıkandığında geçecek olan geçici sıkıntılardır. Limon suyunu tüm güneş lekelerinize sürdükten sonra yaklaşık bir saat bekleyin, limon suyunun kuruduğundan emin olduktan sonra cildinizi ılık suyla güzelce yıkayınız. Bu yıkama sırasında şampuan, duş jeli gibi ürünler kullanmayınız, sadece suyla yıkanınız.

Limon suyuyla çözümü güneş lekelerinize en az 2 günde bir uyguladığınızda, güneş lekelerinin ne kadar da hızlı kaybolduğuna şahit olacaksınız.