• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güneş Lekelerine Nohutla Çözüm

  • 1 Star
    Loading...

nohut

Evet, yanlış okumadınız sayın okurlarımız, nohut da sadece güneş lekelerine değil tüm cilt lekelerine uygulayabileceğiniz doğal çözümlerden biri. Nohudu muhtemelen hep bol protein içermesiyle, idrar söktürücü özelliğiyle, böbrekteki kumları düşürmesine yardımcı olmasıyla, E vitaminli yapısıyla tanımışsınızdır. Cilde de iyi geldiği gerçeğini kabul edin ve size vereceğimiz nohut tarifini cilt lekelerinize, güneş lekelerinize uygulayın.

Taze toplanmış yani daha yemek için kurutulmamış nohudu blenderdan geçirin ve kulak memesi kıvamına gelene kadar karıştırın. kulak memesi kıvamına gelen karışımı güneş lekelerinize iyice sürün ve yaklaşık 45 dakika kadar cildinizde bekletin. Bu işlemi yaparken güneşten uzak bir ortamda durmanız önemlidir yani akşam ya da kapalı bir yerde uygulayabilirsiniz. Cildinizde nohut iyice kuruduktan sonra duru suyla yaklaşık 15 dakika kadar yıkanın ve sonrasında şampuan ya da duş jeli kullanabilirsiniz. Taze nohudu nereden bulacağım diye endişelenmeyin, konserve olarak satılan nohutlar ya da haşlanmış nohutlar da yumuşak olduğundan blenderdan geçirilebilir ve bu çözümde kullanılabilir.

Nohut deyip geçmeyin, her gün uygulayabileceğiniz bir çözüm olan nohutlu çözüm, kısa sürede cilt lekelerinizi en aza düşürecektir.