• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Güneş Lekelerine Pirinçli Kür

  • 1 Star
    Loading...

pirinç kürü

Pirincin diyetler kullanıldığını zaten daha önce anlattığımız pirinç diyeti yazılarımızdan biliyorsunuz. Pirinç diyetinde tok tutmasıyla ve sağlıklı zayıflatmasıyla meşhur olan pirincimiz, bu seferde cilt bakımı, güneş lekeleri çözümüyle karşımıza çıkıyor.

Bu kürü yapmak oldukça kolaydır, kendinizi sütlaç yapıyormuşsunuz gibi hayal edin. İki yemek kaşığı kadar pirinci, 1,5 su bardağı sıcak light sütle karıştırıyoruz ve bu işlemi pirinç yumuşayana kadar (yaklaşık 5 ila 10 dakika arası) karıştırıyoruz. Yumuşayan pirinçli sütü süzgeçten geçiriyoruz ve sıcaklığı fazla geçmeden güneş lekelerimize doğrudan sürüyoruz. Bu işlemi yazın gün aşırı, diğer aylarda ise iki haftada bir uygularsanız, cildiniz ne kadar değiştiğine şahit olacaksınız.

Bu kür tarifinde de oranları belirlemek sizin elinizde, eğer güneş lekelerinizin oldukça fazla ise ona göre oranları belirleyip kür tarifimizi kullanabilirsiniz. Ya da daha az ise aynı tarifi 1 kaşık pirinç ve 1 bardak süt ile yapabilirsiniz.