Hamileler Özel 3 Günlük Hamile Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Evet tabi bu kadar diyetin yanında hamileleri de unutmamak, onlar için de bir diyet listesi  hazırlamak lazım diye düşündük. Tabi bu diyet çok yumuşak, yavaş kilo verdiren, sağlıklı mı sağlıklı bir diyet. Hem bebek hem de anne adayı düşünülerek hazırlanan bu diyet annenin ve bebeğin ihtiyacı olan vitamin,  mineral, proteinleri içeriyor. Zaten böyle çeşitlilik içermeyen gebe diyeti diye bahsedilen diyetleri kesinlikle önermiyoruz.

Hamile diyeti

Kahvaltıda peynir, zeytin, haşlanmış yumurta, çiğ sebzeler, çiçek ya da kestane balı tüketebilirsiniz. Bir dilim tam buğday ekmeği de yemekte özgürsünüz. Bir bardak az yağlı süt ya da bir barsak çay tüketebilirsiniz.
Öğlene kadar acıkmanız söz konusu olursa bir kase az yağlı yoğurt ya da çiğ sebze tüketebilirsiniz. Ara öğün alımını çoğu diyette desteklemesek de hamile diyeti daha özel bir diyet olduğundan tavsiye ediyoruz.
Öğle yemeğinde bir porsiyon haşlanmış, fırında iyi pişmiş ya da ızgarada iyi pişmiş organik tavuk ya da kırmızı et tüketmeniz mümkün. Yanında bol yeşillikli, az yağlı, bol limonlu bir salatayla doymanız mümkün olacaktır.
Yine öğlenden akşama kadar olan zamanda acıkırsanız elma, portakal veya mandalinadan birini ya da bir kase yoğurt serbest.

gebe diyeti
Akşam yemeğinde ise güzel bir çorba ve üstüne zeytinyağlı bir sebze yemeği yiyebilirsiniz.
Hamilelikte spor genelde eleştiri konusudur fakat hem hamileliğin hem de sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır spor. 3 gün boyunca günde en az yarım saat olacak şekilde yürüyün. Kendinizi çok sağlıklı hissedeceksiniz.
Bu diyet listesini 3 gün uyguladığınız takdirde 1 ya da 2 kilo vermeniz mümkün.
Allah çocuğunuza ve size hayat boyu sağlık ve huzur versin.

OKUYUCU YORUMLARI
  • Tuba
    1 sene önce

    O doool de tatlı yiyince benim çok midem bulaniyo yaa. Pekmez yemeyi isterim ama bazen meyvenin şekeri bile bulandırır . Bal hak getire zaten

    4