• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hamileliğimin Son Aylarında Çarpıntım Oluyor, Neden?

  • 1 Star
    Loading...

Hamileliğin son zamanlarının olmazsa olmaz sorunlarından biri de çarpıntı problemidir. Çarpıntı dediğimiz olay aslında fazla adrenalin salgılanması ya da başka hormonların hızlı değişimi sonucunda kalbin ritminin hızlı değişimidir.

Gebeliği düşündüğümüzde ise hormonlarınızın fazla ya da az salınımı, karnınızdaki bebeğin iyice büyümüş olması sonucu karnın üstüne ve altına baskı yapması, anne olacak olmanın heyecanı, doğum çekincesi, kocaların tutarsız davranışları (ya da hormonlarla böyle görüyorsunuz diyelim) gibi olaylar sebebiyle çarpıntınız olması gayet doğaldır. Tabi bu bahsettiğimiz çarpıntı anlık ya da en fazla 3-5 saniye süren kısa çarpıntılardır. Aksi bir durumda yani çarpıntınızın uzun sürdüğü ya da sık sık çarpıntınızın olduğu durumlarda doktorunuza görünmeniz yerinde olacaktır.

Hamilelik ihmale gelmez, karnınızda çocuğunuzu taşıdığınızı, en ufak bir sorunun onun minicik vücudunda ne kadar büyük etki yaratacağını unutmayın.