Hamilelikte Hurma Yemenin Faydaları

  • 1 Star
    Loading...

Çok garip söylentiler yok neymiş hurma toksin söktürücü olduğu için hamilelikte faydalı değilmiş. Kim uyduruyor bunları arkadaş hiç anlamıyorum. Hurma kadar faydalı kaç tane meyve vardır bilmiyorum. Gerek içeriği gerekse tok tutması ile hamile olan olmayan herkese şiddetle tavsiye ediyoruz.

Hamilelikte normalde hiç tatlı sevmeyen insanlar bile tatlı aşerebiliyor, bu da vücudun alışık olmadığı bir glukoz alımına sebep oluyor. Haklı olarak da tatlı çok tüketen anne adayları haliyle biraz fazla kilo alabiliyor. Halbuki tatlı ihtiyacını hurma gibi meyvelerden karşılarsanız hem aşırı kilo alma ihtimalinizi düşürürsünüz hem de kendiniz ve bebeğiniz için sağlıklı bir meyve tüketmiş olursunuz.

Hurmanın içinde yağ oranı oldukça düşüktür. Lif yapısı, proteini ve içerdiği bir hayli fazla vitamin ile hurma yememek hatadır aslında. Sindirim sisteminizi zorlamadığı gibi diğer besinleri sindirmenizi kolaylaştırır. Doğal şeker olarak hurmadan daha iyisini bulmak oldukça zordur.

Hatta son yıllarda yapılan bazı araştırmalar kadınların hurma yediklerinde doğum sancısını daha az çektikleri görülmüştür. Bunun olmasının sebebi büyük ihtimalle hurmanın sinir sistemini rahatlatıyor olmasıdır. Bunun için uzmanlar günde en az 5-6 tane hurma yemeyi öneriyor.

Hurma aynı zamanda gebelik boyunca enerji verir, halsizlik yorgunluk gibi sık görülen belirtilerin önüne geçerek daha enerjik olmanıza neden olur. Daha fazla tok kalacağınız için abur cubur fazla canınız istemeyecek, ara öğünleri sağlıklı bir şekilde geçirmiş olacaksınız. Alacağınız hurmanın organik hurma olmasına dikkat edin sayın anne adayları.