• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hastalıklardan Uzak Tutan Kış Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Malum kış mevsimi yaklaşıyor. Hatta soğuklar ülkemizde yüzünü göstermeye başladı. Akşamları soğuk geçiyor, gündüzleri ise hafiften terletiyor. Yani hasta olmanın tam zamanı. Zaten mevsim geçişleri hasta olma oranı çok yüksektir. Bazen doğru kıyafet seçimi yapamamaktan, bazen de kendimize dikkat etmemekten soğuk alıveririz ve hemen öksürmeye, tıksırmaya başlarız. Demekki neymiş özellikle mevsim  geçişlerinde kıyafetlerimizi düzgün seçmek gerekiyor ve aşağıda yer alan formülü uygulamak gerekiyor.kisin-zayiflama Sabahları kalkın ve bir tatlı kaşığı rendelenmiş zencefili ve bir yemek kaşığı kestane balını karıştırın ve aç karnına tüketin. Üstüne en yarım saat su bile içmeyin. Bu şekilde hastalıklarla sabahtan mücadeleye başlamış olacaksınız. Eğer zayıflamak istiyorsanız, kahvaltı için bu ikisi sizi öğlene kadar tutacaktır.
Öğlen yemeğinde en a bir kase yoğurt ve bol limonlu bir kase salata tüketmelisiniz. Yoğurt ve limon da hasta olmamaya yardımcıdır.
Akşam yemeğini düzgün, doyurucu bir listeyle yapabilirsiniz. 2 dilimden fazla kepek ekmeği yememek şartıyla herşeyi yemekte özgürsünüz.kis-diyeti Akşamları spor yapmak da gözeneklerinizi açacak ve üstüne güzel bir duş sizi daha sağlıklı yapacaktır. Haftada en az iki gün soğuk almadan yürüyüş yapmaya çalışın. Bu listelerle hem zayıflayacaksınız, hem de olası hastalıkları erkenden def etmiş olacaksınız. Bu kış diyeti ile zayıflamak istiyorsanız, bu diyeti üç haftada bir kere olmak üzere 4 ya da 5 gün yapacak şekilde uygulayabilirsiniz.