Hem Mideye İyi Gelir,  Hem de İnceltir

  • 1 Star
    Loading...

Zencefil çayı tam anlamıyla böyle bir çay. Hem mide rahatsızlıklarına birebir,  hem de detoks ve yağ yakan özelliğiyle kilo vermenize yardımcı olur. Pekala bunu nasıl yapıyor? Zencefil aslında çaylara biraz atılan tatlandırıcı bir baharat. Tadı da az atıldığında gayet güzel. Fakat çok kullanıldığında ya da sadece zencefil kullanılarak yapıldığında vücutta toksinlerin resmen savaş açıyor ve gereksiz, işe yaramaz materyallerden vücudun arınmasını sağlıyor. İşte bu yüzden de ilk aşamada biraz fazla kilo vermenize yardımcı olurken sonrasında yavaşlıyor zayıflama doğal olarak.

Zencefil çayı nasıl yapılır? 

Bir adet zencefilin yarısını rendeleyin (yaklaşık 50-100 gram arası) ve çaydanlığa koyun. Aynı çay demliyormuş gibi de önce suyunu kaynatıp sonrasında demleyin. Soğuk ya da sıcak olarak tüketebilirsiniz. İşte bu kadar zencefil çayı tarifi. İsteyenler içine biraz limon sıkarak da içebilir.

Ne zaman içmeliyim? 

  • Sabahları aç karna bir su bardağı
  • Öğlenleri yemekten önce bir su bardağı
  • Gece yatmadan bir su bardağı
  • Özellikle sabahları ve geceleri detoks için çok kritik. 

Zencefil mide rahatsızlıklarından özellikle reflü, gastrit, yanma gibi sıkıntıları içildiğinde keser. Bu yüzden zaten doktorlar tarafından da mide rahatsızlığı olanlara önerilir.

Bu çay gayet sağlıklı bir çay olmasına rağmen bitki çayları önerilmeyen hamilelere önerilmektedir. Hamileler genellikle bitki çayları içmemeli, hamilelik boyunca diyet, zayıflama dertlerini yaşamamalıdır.