• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Her derde deva zencefilden saç dökülmesine de bir kür

  • 1 Star
    Loading...

Soğuk algınlığı, grip, nezle, burun akması gibi sorunlarla karşılaştığınızda annelerimiz hemen zencefilli bir şeyler yaparak içirmeye çalışır. Bunun sebebi zencefilin vücut ısısını dengeyi sağlamada yardımcı olmasıdır. Bu her derde deva olan zencefilin saçların dökülmesine de iyi geleceğini söylersek şaşıran olmaz diye düşünüyorum. Neticesinde doğal ve yararlı bir bakım olacak saçlarınız için.

50 gram kadar zencefili 2-3 bardak sıcak suda suyu çıkana kadar kaynatıyoruz, daha sonra zencefilleri ayırmadan en az 24 saat dinlenmeye bırakıyoruz. Demlenmesi tamamlandıktan sonra zencefili ayırıyoruz ve saçlarımıza, saç köklerimize masaj yaparak zencefil suyunu yediriyoruz. Daha sonra en az bir saat bone takıp bekliyoruz. Sonra saçınızı bitki özlü bir şampuanla yıkayıp, güzelce kurulayın, bu bakımı ayda bir kere uyguladığınız takdirde saç dipleriniz güçlenecek ve saç dökülmeniz azalacaktır.

Zencefil aynı zamanda saç renginizi de açma özelliğini bünyesinde bulundurur. Düzenli olarak saçlarınızın rengini açmak istediğiniz yerlerine mesela uçlarına zencefil tozu ile yaptığınız zencefil maskesi sürerseniz, saç renginiz açılmaya başlayacaktır. Boya, saç açıcı gibi maddeler yerine doğal bir çözüm olan zencefil maskesi tercihi daha doğru bir seçim olacaktır.