Hindi Severlere Protein Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Hindi severleri de unuttuk sanmayın. Hindi eti oldukça lezzetli bir ettir fakat ülkemizde bu lezzetin farkında olan az insan vardır. Ülkemizde tavuk çiftleri binlerce bulunurken, hindi çiftliği sayısı oldukça azdır. Bunun sebebi ise talebin fazla olmamasıdır tabi ki. Halbuki hindi eti hem daha lezzetli, hem de daha sağlıklı bir ettir.hindi yemeği tarifleri Hindi eti yüksek oranda protein içerir. Proteinli içeriği sayesinde özellikle yurt dışında hindi etinin yağsız bölgeleri diyetlerde çok sık kullanılır. Protein alırsanız eğer bildiğiniz gibi vücut önce vücutta hali hazırda bulunan karbonhidratları ardından ise vücutta depolanmış yağları yakar. Böylece zayıflama gerçekleşir. Bu yüzden de protein alımı yapılarak zayıflamanız mümkündür. Ama elbette sadece protein almanın da bazı sakıncaları mevcuttur, bunlardan en önemlisi proteinin neden olduğu hastalıklardır. Bunlardan kaçınmak ve bu hastalıklardan korunmak için doktora kan testine gitmeniz ve diyeti fazla uzun süre yapmamanız önemlidir. Şimdi de diyetin öğünlerinden bahsedelim.
Kahvaltıda hindi yemenizi istemeyeceğiz tabi ki. Ama protein içerikli beslenmenizi sağlayacağız. Protein içerikli olarak peynir olarak lor peyniri, yağsız yoğurt, yumurta ve yağsız süt öneriyoruz sizlere.protein diyeti Öğle ve akşam yemeğinde ise yapmanız gereken hindi yemek. Hindi göğsü hem yağsızdır, hem de protein oranı çok yüksektir. Öğünlerden birinde hindi göğsünü ızgara yapabilirsiniz. Önce göğüsleri dövün ve inceltin ardından baharatlayıp ızgarada pişirin. Öğünlerin diğerinde ise hindi göğüslerini sote haline getirip haşlayıp yemek yapabilirsiniz. Ardından fırında sebzelerle birlikte kızartabilirsiniz.
Gördüğünüz gibi basit bir diyet değil, dört ya da beş gün boyunca neredeyse sadece protein ile besleneceksiniz. Zaten bir haftanın üstünde kesinlikle yapmayın bu diyeti. Ama bu diyet ile hızlı bir şekilde zayıflayacaksınız.
Eğer diyet boyunca günlük yirmi dakikalık tempolu yürüyüşlerle diyete destek olursanız, çok daha hızlı bir kilo kaybı mümkün olacaktır.