Hızlı Zayıflatan Sebze Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

Sebze severlere biraz daha diyet yazmamız gerektiğini fark ettik. Diyetlerin çoğu besinlerin vücuttaki yanma sırasına göre hazırlanıyor. Bu yüzden de protein ağırlıklı oluyorlar. Diyetlere baktığımızda genelde etsiz bir öğle ya da akşam yemeği olmayan neredeyse yok. Aslında yanlış bir mantık değil, protein ağırlıklı beslenmek, zayıflamaya yardımcı olur. Ama ya et sevmeyenler ya da tercih etmeyenler, vejeteryanlar ne yapacak? Onlara özel de diyetlerin hazırlanması gerekiyor. Biz de etle pek arası olmayanlara özel güzel bir diyet listesi hazırladık.sebze-diyeti Sabah kahvaltısında bol sebze yiyebilirsiniz. Yiyebileceğiniz sebzeler ise şöyle: domates, salatalık, biber, havuç, marul, roka gibi müthiş lezzetli sebzeleri tüketebileceksiniz. Ayrıca yağsız peynir, yoğurt ve az zeytinyağlı zeytin de tüketebileceksiniz.
Öğle yemeği ise biraz daha basit geçiyor, diyet öğünlere göre, bir kase yağsız yoğurt ve bir salata kasesi yeşillik dolu bir salata tüketebilirsiniz. İsteyenler salatalarına limon ilave edebilirler.sebzeli-diyet Akşam yemeğinde bir kaç alternatif mevcut. Bunlardan birisi fırında sebzelerle dolu bir tepsi, diğeri zeytinyağlı sebze yemekleri, bir diğeri ise normal sebze yemekleri. Yalnız bu yemekleri yaparken sadece sebze içerikli olmasına özen gösterin. Pirinç, patates gibi karbonhidrat değeri yüksek içerikler ilave etmeyin.
Sebzeler sulu olmaları sebebiyle kilo verdirme konusunda çok başarılı yiyeceklerdir. Ama bizler beslenirken vücudun proteine, yağa ve karbonhidrata ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Bu yüzden de diyeti on günden uzun süreli yapmak yanlış olacaktır.