İbrahim Saraçoğlu’ndan Göbek, Kalça Eriten, Adet Düzenleyen Soğan Kürü

  • 1 Star
    Loading...

 

is soğan kütü

Soğanın zaten birçok faydasını vücutta nelere iyi geldiğini, sindirime ne kadar faydası olduğunu biliyorsunuz. Yemeklerin içinde çok pişirildiğinden yararlı etkisinin birçoğunun kaybolduğunu söylemek de elbette mümkün.

Kadınların adet düzensizliğine sebep olan, gebelik denemelerinde başarısızlığa sebebiyet veren, adet döneminde kasık sancılarının ağır geçirilmesine neden olan polikistik over sendromuna iyi geldiği aşikar. Erkeklerin de 40 yaş üstünde genelde sıkıntı yaşadıkları prostat sorununa iyi geldiği düşünülünce, erkek kadın herkese, her yaşa soğan kürünü tavsiye ediyor İbrahim Saraçoğlu.

Adeti düzenlemesiyle meşhur olan soğan kürü, hamile kalmak isteyen kadınların adetini düzene sokacağından, hamile kalma olasılığını daha da artırıyor. Düzensiz adeti olanlara, detoks yapmak isteyenlere, adet dönemini ağır geçirenlere soğan kürünü uygulamalarını kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Soğan kürünü yapmak oldukça basit. Zaten önceki soğan kürü yazımızda belirttiğimiz tarifin aynısı. Yemeklik soğanı kabuğuyla beraber önce limonlu suda kirlerinden arınması için bekletiyoruz ve sonrasında kabuğunu soymadan dört parçaya bölüyoruz. İki bardak suyu kaynatıyoruz ve kaynayan suyun içine böldüğümüz soğanı kabuklu bir şekilde atıyoruz, soğanın suyu çıktıktan sonra ılık halde suyunu içiyoruz.

Hiçbir sıkıntınız olmasa da 6 ayda bir, haftada 5 kere olacak şekilde soğan kürünü uygulamanızı öneriyoruz. Sıkıntısı olanlar ise bu süreyi 2-3 aya düşürebilirler.

 

 

OKUYUCU YORUMLARI
  • Züleyha
    1 sene önce

    Bikerede 4bardak içmek zararlimi

    4