şişli vip bayan

İç Dudak Sarkması

  • 1 Star
    Loading...

Genital estetik denilince akla en fazla gelen estetik yöntemlerinden biri de iç Dudak küçültme olarak adlandırılan “labioplasti” durumudur. Vajinada iç ve dış dudaklar yer almaktadır. Dış dudaklar dış görünümün belirlenmesinde rol alsa da bazen bu dış görünümü farklılaştıran iç dudaklar karşımıza çıkabilir. Bazen doğuştan bazen ise bir kaç gebelik sonra dış dudağın bile önüne çıkan iç dudaklar kısa ve şekilli ise sıkıntı yaratmasa da uzun ve şekilsiz olduğunda ciddi sıkıntılara neden olmaktadır. Örneğin mayo, bikini girildiğinde ya da dar bir tayt girildiğinde iç dudaklar belli olur ve insanı son derece rahatsız eder. Bunun önüne geçmek için yapılması gereken duruma ise iç dudak küçültme ya da kısaltma denir.

İç dudak küçültme operasyonunda vajinada başka hiç bir işlem yapılmaz. Sadece iç dudakların uzunluğu ya da büyüklüğüne gerekli işlemler yapılır ve düzgün bir görünüme sahip olması sağlanır.

Labioplasti yani iç dudak ameliyatı gayet basit bir ameliyattır ve yaklaşık olarak yarım saat sürer. Hastanın isteğine göre ister lokal anestezi isterseniz genel anestezi yapılarak operasyon yapılabilir. Ameliyat sonrası ise bir gün sonra duş alınabilir, 7-8 gün sonra da spor yapılabilir. Yaklaşık 15-20 sonra dikişler alınır. Doktorunuzun tavsiyesi ile günde bir ağrı kesici kullanabilirsiniz. Bu kolay ameliyat ile fiziksel açıdan sıkıntı yaşadığınız dudak sarkması probleminden kısa sürede kurtulacaksınız ve hayat boyu sizin için sıkıntı yaratan çirkin bir görüntüden kurtulmuş olacaksınız.