İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama Aracı – Vücut Kitle Endeksi

İdeal Kilo Nedir?

İdeal kilo boyunuz ile orantılı, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için gerekli kilo değerinizdir. Yukarıdaki tabloda vücut kitle endeksi verilmiştir. Sol taraftan metre cinsinden boyunuz ve sağ taraftan kilogram cinsinden kilonuzun kesiştiği noktanın içinde bulunan kısımdan kilonuzun ideal olup olmadığını bulabiliyorsunuz.

Şimdiye kadar yapılan bilimsel araştırmalarda yalnızca 1 kilo kaybının bile insan ömrünü 3 – 4 ay kadar değiştirebildiği görülmüştür. İdeal kilonuzu hesapladıktan sonra fazla veya eksik çıktı. İdeal kilonuza düşmek veya çıkmak için izlenecek yol, kısa sürede fazla miktarda kilo almak veya kilo vermek olmamalı, sağlıklı ve düzenli bir şekilde kilo kaybını veya kazancını sağlamak ve bunu uzun süre korumak olmalıdır.

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilo nasıl hesaplanır? İdeal kilo erkekler ve kadınlar için farklı formüller baz alınarak hesaplanmaktadır. İşte ideal kilo hesaplama formülleri;
Erkeklerde ideal kilo: 50 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)
Kadınlarda ideal kilo: 45.5 + 2.3 X (İnç cinsinden boy – 60)

Bu hesaplama işleriyle uğraşmamak için sitemizin sağ üst kısmında bulunan vücut kitle endeksi bölümünden veya aşağıdan ilke önce cinsiyetinizi seçip, kilonuzu ve boyunuzu girdikten sonra hesapla demeniz yeterlidir. Hesapla dedikten sonra sonuçlarının sağ üst kısımda görüntülenecektir. Sormak istediğiniz bir şey olursa aşağıdan yorum yazarak bizlere danışabilirsiniz.