Ä°deal Kilo Hesaplama

Ä°deal Kilo Hesaplama Aracı – Vücut Kitle Endeksi

Ä°deal Kilo Nedir?

İdeal kilo boyunuz ile orantılı, sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeniz için gerekli kilo değerinizdir. Yukarıdaki tabloda vücut kitle endeksi verilmiştir. Sol taraftan metre cinsinden boyunuz ve sağ taraftan kilogram cinsinden kilonuzun kesiştiği noktanın içinde bulunan kısımdan kilonuzun ideal olup olmadığını bulabiliyorsunuz.

Åžimdiye kadar yapılan bilimsel araÅŸtırmalarda yalnızca 1 kilo kaybının bile insan ömrünü 3 – 4 ay kadar deÄŸiÅŸtirebildiÄŸi görülmüştür. Ä°deal kilonuzu hesapladıktan sonra fazla veya eksik çıktı. Ä°deal kilonuza düşmek veya çıkmak için izlenecek yol, kısa sürede fazla miktarda kilo almak veya kilo vermek olmamalı, saÄŸlıklı ve düzenli bir ÅŸekilde kilo kaybını veya kazancını saÄŸlamak ve bunu uzun süre korumak olmalıdır.

Ä°deal Kilo Hesaplama

İdeal kilo nasıl hesaplanır? İdeal kilo erkekler ve kadınlar için farklı formüller baz alınarak hesaplanmaktadır. İşte ideal kilo hesaplama formülleri;
Erkeklerde ideal kilo: 50 + 2.3 X (Ä°nç cinsinden boy – 60)
Kadınlarda ideal kilo: 45.5 + 2.3 X (Ä°nç cinsinden boy – 60)

Bu hesaplama işleriyle uğraşmamak için sitemizin sağ üst kısmında bulunan vücut kitle endeksi bölümünden veya aşağıdan ilke önce cinsiyetinizi seçip, kilonuzu ve boyunuzu girdikten sonra hesapla demeniz yeterlidir. Hesapla dedikten sonra sonuçlarının sağ üst kısımda görüntülenecektir. Sormak istediğiniz bir şey olursa aşağıdan yorum yazarak bizlere danışabilirsiniz.