İdeal Kilo Sahibi Nasıl Olunur?

  • 1 Star
    Loading...

Kim istemez ki ideal kilolardan kalıp, hayat boyu kilo sıkıntısı çekmemek, sağlıklı bir şekilde yaşamak? Ama tabi böyle güzel şeyler bazı fedakarlıkları da beraberinde getiriyor. Bu fedakarlıkların en başında yediğine içtiğine dikkat etmek geliyor.
Piyasada bulunan, içinde ne olduğunu bile bilmediğimiz o abur cuburları çıkarın bir kere hayatınızdan. O kadar çok şey var ki yiyebileceğiniz ne işiniz var cipslerle, çikolatalarla, bisküvilerle. Hepsinin yerini dolduracak bir şeyler bulabilirsiniz aslında.

Mesela cipsler yerine evde kendiniz az yağda patates kızartın, bisküviler yerine evde tam buğday unu kullanarak kurabiyeler, çörekler yapın. Evet bunlar da çok yararlı şeyler değil ama emin olun hazır gıdalardan daha iyiler. Hazır gıdalar bozulmaması için, uzun süre raflarda duracağı düşünülerek haklı olarak kimyasal içerik içerirler. Bu kimyasal içerik de zamanla vücudunuza zarar verebilir, obezite gibi büyük sorunlara yol açabilir. Bu yüzden hayatınızdan hazır gıdaları çıkarın.
Dışarıdan alıp içtiğiniz kola, meyve suyu, soğuk çay gibi içecekler yerine evde kendinize doğal yollarla meyve sıkın. Meyve sıkacağınız varsa zaten zamanınızı bile almayacaktır.nasil-zayiflarim Hayatınızdan şeker, un ve tuz yani 3 beyazı çıkarın. Bu üç maddenin fazlası kesinlikle vücuda zararlı. Önce yavaş yavaş azaltın sonra ise mümkünse bir daha hayatınıza sokmayın.
Haftada en az iki gün egzersiz yapın. İster yürüyün, ister koşun, ister spor salonuna gidin, isterseniz de evde spor yapın.
Yukarıdaki tavsiyelere uyan herkes emin olun ideal kilosuna kavuşacaktır. Bunun için tabi bir süre vermek zor ama ideal kilonuza ulaştıktan sonra bir daha hiç kilo almak istemeyeceksiniz.
İdeal kilo hesabı için tıklayınız.