• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlaç gibi Kış Çayı

  • 1 Star
    Loading...

Kışın ne zor bir şey değil mi hasta olmak? Zaten hava soğuk toplayamıyorsun da kendini, iyice halsizleşiyorsun ve en sonunda kaptığın şifa seni yatağa kadar götürüyor. Kışın hastalıkla mücadelenin en iyi yolu aslında önceden önlem almaktır. Bu önlemi alabilmek için de iyi besinler tüketmek önemli. Sizin için hazırlayacağımız kış çayı hem detoks etkisi yapan bir çay hem de erkenden hasta olmanıza engel olacak bir çay.
Kış Çayı Malzemeleri
Bir adet limon
Üç dört sap maydanoz
Bir çay kaşığı kestane balı
Bir tane çubuk tarçın
Çok az zencefil
Çeyrek soğan
Dört bardak su
Malzemeler kulağa ilginç geliyor değil mi? Ama tam bir şifa deposu aslında. Limonu ortadan ikiye bölüyoruz, geriye kalan malzemelerle birlikte çaydanlığa atıyoruz ve üstüne dört bardak suyu ilave edip başlıyoruz kaynatmaya. Kaynama süresi kısık ateşte bir saat kadar süremelidir. Yavaş yavaş kaynayan su, malzemelerin ortaya çıkmasını ve güzel bir zayıflama çayı oluşmasını sağlayacaktır. Bir satin sonunda da demlenmesi için on beş dakika kadar bekleyin. Bu çayı ister sıcak ister soğuk olarak tüketebilirsiniz.
Kış mevsiminde diyet yapmak daha yorucu olabiliyor. Bu yüzden zayıflama kürleri ya da zayıflama çayları daha çok tercih ediliyor. İlaç gibi kış çayı tarifimizi sabahları ve akşamları birer bardak içerseniz eğer antioksidan yapısı ve bol C vitamin içeriğiyle size hastalıklara karşı koruyacaktır.