İlaçsız Tüp Bebek Nedir?

  • 1 Star
    Loading...

ilaçsız tüp bebek

Bebek sahibi olmak isteyen fakat normal yollarla deneyerek başarısız olan ebeveyn adaylarına tavsiye edilen bir tedavi şekli olan tüp bebek tedavisinin, ilaç kullanılmadan yapılanına ilaçsız tüp bebek tedavisidir demek hiç de yanlış bir ifade olmaz.

Klasik tüp bebek tedavisi öncesinde anne ve baba adaylarına ilaçlar verilerek hormonları düzenlenirken, ilaçsız tüp bebek tedavisinde hormonların düzenlenmesi, beslenmenin düzenlenmesiyle, düzenli bir hayatla daha uzun sürede sağlanır.

Klasik tüp bebek tedavisinde yumurtalıkların uyarılması, aşılama, döllenme aşamalarında ilaç tedavisi uygulanırken, ilaçsız tüp bebek tedavisinde bu safhaların aynısı ilaçsız olarak uygulanmaktadır.

İlaçsız tüp bebek tedavisi neden ortaya çıkmıştır sorusuna ise şöyle cevap verelim, kanser hastası anneler, babadan kaynaklı kısırlıklarda, ilaca karşı alerjisi ya da hassasiyeti olan kadınlara klasik tüp bebek tedavisi uygulanamadığından ortaya atılan ilaçsız tüp bebek tedavisinin son yıllarda iyice yaygınlaşmış ve üzerine çalışılmaya başlanmıştır.

İlaçsız tüp bebek tedavisinin başarı oranı ise günümüzde yüzde on barajındadır ve başarı oranını artırma çalışmaları devam etmektedir.