İlaçsız Tüp Bebek Tedavisi Artıları

  • 1 Star
    Loading...

ilaçsız artılar

İlaçsız tüp bebek tedavisi uygulamalarının tabi klasik tüp bebek tedavisine göre artıları ve eksileri bulunmaktadır. Bu yazımızda ilaçsız tüp bebeğin avantajlarını yani artılarından bahsedeceğiz.

İlaçsız tüp bebek tedavisinin uygulanışı hem doktor için hem de ebeveyn adayları için çok daha kolay olacaktır. Çünkü ilaç kullanılmadığından anne adayı hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendini rahat hissedecek, normal gebeliğe yakın bir kafa rahatlığıyla kontrollere devam edecektir.

Tedavi süresi ilaçsız tüp bebek tedavisinde 10-15 günlük bir zamanda sonlanırken, ilaçlı yani klasik tüp bebek tedavisinde 3-4 ay kadar sürebilir. Çünkü ilaçlı yani klasik tüp bebek tedavisinde süreç hormonların uyarılması safhasına kadar uzanır.

İlaçsız tüp bebek tedavisinde herhangi bir ilaç kullanılmadığından herhangi bir yan etki görülmeyecektir fakat klasik tüp bebek tedavisi uygulanırken ilaçların bazı yan etkileri görülebilir. Klasik tüp bebek tedavisindeki bu yan etkiler kadından kadına değişen ve çok etkili olmayan yan etkilerdir.

İlaçsız tüp bebek tedavisinde doktor kontrolü sayısı az sayıdayken, ilaçlı yani klasik tüp bebek tedavisinde doktor kontrolüne sık sık gidilmesi gerekmektedir.