İlaçsız Tüp Bebek Tedavisinin Eksileri

  • 1 Star
    Loading...

ilaçsız eksilerr

İlaçsız tüp bebek tedavisinin klasik tüp bebek tedavisine göre artıları yani avantajları olmasına rağmen, bazı eksileri de bulunmaktadır. İlaçsız tüp bebek tedavisindeki eksiler sayı olarak az olmasına rağmen ağır eksilerdir.

İlaçsız tüp bebek tedavisi uygulamasında yumurtalıklar ilaçla uyarılmadığından yumurtalığın olgunlaşma süreci uzun olabilir.

İlaçsız tüp bebek tedavisinde yumurtalık olgunlaşmazsa yumurtalar, yumurtalık olgunlaşmadan alınabilir. Bu durumda embriyoyu oluşturmak için yani döllenme için gerekli kalitede ve sayıda yumurta sağlanmama ihtimali yüksektir.

İlaçsız tüp bebek tedavisinin en büyük eksisi, klasik tüp bebek tedavisine göre başarılı olma ihtimalinin çok düşük olmasıdır. Klasik tüp bebek tedavisi uygulanan ebeveyn adaylarından 100 kişiden 50 si bebek sahibi olabiliyorken, ilaçsız tüp bebek tedavisindeki başarı oranı 100 kişide 10 kişidir. İlaçsız tüp bebek tedavisinin en büyük eksisi olan başarı oranı hakkında çalışmalar devam etmektedir ve yakın gelecekte bu oranın artacağına inanmaktayız.