İlaçsız Tüp Bebek Tedavisinin Uygulanabileceği Kişiler

  • 1 Star
    Loading...

ilaçsız kime uygulanır

İlaçsız tüp bebek tedavisi genelde ilaçlara karşı hassasiyeti fazla olan, ya da ilaçların vücuda zarar vereceğini düşünen,  tüp bebek tedavisinde kullanılacak ilaçlara karşı alerjisi olan anne adaylarına uygulanan ilaçsız tüp bebek tedavisinin mantığı tüp bebek tedavisini biraz daha doğal hale getirmektir.

İlaçsız tüp bebek tedavisi aynı zamanda kısırlığın sebebinin erkeğe dayandığı ilişkilerde, polistik over sorunu yaşayan kadınlara, kanser hastası olan anne adaylarına şiddetle tavsiye edilen bir tüp bebek yöntemidir.

Tüp bebek tedavisinde yumurtalıkların uyarılması ve olgunlaşması aşamasında ilaçsız olmayacağı durumlar mevcut olabilir. Böyle durumlarda yani yumurtalığın ilaçsız olgunlaşmaması durumlarında, ilaçsız tüp bebek tedavisinde yumurtalar annenin adet döneminde olgunlaşmadan alınır. Normal tüp bebek tedavisinde olduğu gibi yine döllenme işlemi yapılarak anne rahmine yerleştirilir ve bebeğin gelişim safhası başlar.

İlaçsız tüp bebek tedavisi tıpta doğal siklus yöntemi olarak adlandırılan ilaçsız tüp bebek tedavisi, ilaca hassasiyeti olan kadınlara kesinlikle önereceğimiz bir tedavi şeklidir ama başarısının klasik tüp bebek tedavisinden daha düşük olduğunu unutmayalım.