• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

İlkbaharda Yaza Hazırlık Diyeti

  • 1 Star
    Loading...

ilkbaharda yaza hazırlık diyeti

 

Yaza girerken giyeceğiniz yaz kıyafetlerini, bikinileri, etekleri düşünerek gerilmeye son vermeye yardımcı olacak olan İlkbaharda Yaza Hazırlık Diyeti adlı diyeti sizlerle paylaşacağız. Kışın sıcacık evinizde oturup dizi, film izleyerek aldığınız fazla kiloları verme zamanı geldi diye düşünüyorsanız İlkbaharda Yaza Hazırlık Diyeti size ilaç gibi gelecektir. . Yaza girerken, zayıflama sorunlarınızı bir kenara bırakacağınız bu diyetle yaklaşık 15 günde 4 ila 6 kilo arasında kilo vermeniz mümkün. 6 kilodan fazla kilo vermek istiyorsanız bu diyet yerine daha çok kilo verdirebilecek diyetlere bakmanızı tavsiye ediyoruz. İlkbaharda Yaza Hazırlık Diyeti sizlere sağlıklı bir diyet programı önerir fakat kilolarınızdan sadece geçici olarak kurtulmanızı sağlayacaktır. Beslenme düzeninizi bozmanız, alkolü fazla kaçırmanız, gereğinden fazla yemeniz sonucunda kilolarınızı hızlı bir şekilde geri alabilir, yeni bikini alma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Zaten kısa sürede hem sağlıklı, hem kalıcı hem de kalıcı kilo verdiren diyet diye bir durum söz konusu olamaz.

İlkbaharda Yaza Hazırlık Diyeti boyunca yani 15 gün boyunca 2 günde bir en az yarım saat spor yaparsanız kilo vermeniz daha dengeli olacaktır. Diyet bittikten sonra ise haftada en az iki gün spor yaparak, beslenme düzeninizi bozmayarak formda kalmanız mümkün olacaktır.

İlkbaharda Yaza Hazırlık Diyetinde de diğer diyetlerde olduğu gibi hem incelmek hem de sağlık için suyun tüketilmesi önemli olduğundan, günde en az iki litre su içmenizi öneririz. İçeceğiniz iki litre suyun 1 bardağını kahvaltıdan yarım saat önce, 1 bardağını da gece yatmadan içmeniz kilolardan daha hızlı kurtulmanızı sağlayacaktır.

 

Kahvaltıda yenilebilecekler listesi

1 bardak şekersiz çay

1 bardak taze sıkılmış meyve suyu

1 adet ızgara ya da haşlanmış sosis

1 bardak yağsız süt

1 adet yumurta

Çok az yağlı menemen ya da az yağda yumurta

1 dilim beyaz peynir ve 5 adet zeytin

Domates, salatalık, biber

Kahvaltıda yukarıdaki içeceklerden 1 tanesini, yiyeceklerden 2 tanesini seçerek kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Öğle yemeğinde yenilebilecekler listesi

1 tabak bulgur pilavı

1 kase kaymaksız, yağsız yoğurt

2 adet biber dolması

1 tabak pırasa

1 tabak taze fasulye

1 tabak kabak

1 tabak barbunya

Bol yeşillikli salata

İlkbaharda yaza hazırlık diyeti öğle yemeğinde ise yukarıdaki listeden 2 tanesini seçerek yiyebilirsiniz. Bunun yanında bir porsiyon meyve de akşam yemeğine kadar yemeniz önerilir.

 

Akşam yemeğinde yenilebilecekler listesi

Herhangi bir sebzeden yapılmış sebze çorbası

1 porsiyon ızgara ya da haşlanmış kırmızı et, tavuk ya da balık

Bol yeşillikli salata

Karpuz ya da kavun

İlkbaharda yaza hazırlık diyeti akşam yemeğinde ise bu listeye göre 1 çorba, salata, karpuz ya da kavun ve 1 porsiyon etlerden birini yiyebilirsiniz.