şişli vip bayan

İNCİ MERCAN

  • 1 Star
    Loading...

İNCİ MERCAN KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

 

Sosyal medyada yayınlanan videolarıyla milyonlarca kişinin beğenisini kazanan İnci Mercan, 1979 Malatya doğumlu, arabesk fantezi müzik sanatçısıdır. Kendisi İstanbul’da ailesi ise halen Malatya’da ikamet ediyor. 3 tane kız kardeşi vardır.

Bekar olduğu bilinen sanatçının sevgilisi olup olmadığı sorularına cevap vermekten kaçınıyor. 165 cm boyu, 60 kg ağırlığı ile yaşına göre fiziksel olarak daha genç görünmekte ve bu görünüşten enerji almaktadır. İstanbul dışında pek çok ilde sahne alan İnci Mercan arabesk ekolüne yeniden can verecek kadın şarkıcılar arasında gösteriliyor. Benzersiz sesi ve güçlü yorumu sayesinde birçok ünlü mekândan sahne teklifi aldı.

 

ESKİ BİR ÖĞRETMEN, HEMŞİRE VE SONUNDA ŞARKICILIK

 

Atatürk Üniversitesinde Eğitim fakültesi sınıf öğretmenliği bölümünü bitirmiş ve kısa bir süre devlet memurluğu yapmıştır. Öğretmenlik yaptığı dönemde klavye kullanmaya başlamış ve müzik ile ilgilenmeye başlamıştır.  Ayrıca hemşirelik mesleğinde de 10 yıllık bir süre çalışmasına rağmen tercihini müzik alanında yapmıştır.

Ankara Albatros Restaurant, Antalya Çatı Ocakbaşı Restaurant ve İstanbul Beyoğlu’nda Jolly Joker gibi birçok mekânda sahne alan İnci Mercan özellikle ilk dönemlerde Youtube üzerinden ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

 

‘’BERDUŞ’’ ŞARKISI İLE MİLYONLARA ULAŞTI

Youtube üzerinden en çok dinlenen şarkısı “Berduş mp3 indir“dur. İlk albümünü hazırlamaya başlamadan önce, stüdyo tecrübesi kazanabilmek için bir süre ünlü sanatçılara vokalistlik yaptı.

2015 yılında Aşığım Sana isimli albüm ile müzik piyasasına giriş yapan İnci Mercan 2017 yılında ise Berduş isimli albümü ile müzik kariyerini sürdürmüştür. YouTube kanalında 170 binden fazla aboneye sahip olan sanatçı sevenleriyle daha çok bu kanal üzerinden buluşuyor.

Sanatçının Tüm Parçaları : https://mp3kulisi.com/sarkici/Inci-Mercan

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.